Додому НОВИНИ Бізнес Триває кампанія “Декларування 2018”

Триває кампанія “Декларування 2018”

292
ПОДІЛИТИСЬ

З початку 2018 року триває кампанія декларування доходів, одержаних у минулому році.

Громадянам необхідно подати декларації до 1 травня. У такий же термін звітують й фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність (приватні нотаріуси, адвокати).

Для інших категорій фізичних осіб встановлено різні граничні строки подання декларацій:

 • для громадян, які мають право на податкову знижку, – до кінця поточного року;
 • для платників податку – резидентів, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, – не пізніше 60 календарних днів перед виїздом;
 • для фізичних осіб-підприємців, які припинили діяльність – протягом 30 календарних днів від державної реєстрації припинення.

В обов’язковому порядку громадяни декларують доходи, з яких не утримувався податок. Зокрема, це:

 • іноземні доходи;
 • доходи у вигляді спадщини та подарунків;
 • доходи від продажу або надання в оренду рухомого та нерухомого майна;
 • доходи від продажу цінних паперів та корпоративних прав;
 • основна сума боргу за кредитом платника податку, прощеного кредитором за його самостійним рішенням;
 • доходи від провадження господарської діяльності або незалежної професійної діяльності (крім підприємців – фізичних осіб, що обрали спрощену систему оподаткування);
 • доходи від продажу власної сільськогосподарської продукції;
 • інші доходи, які не були оподатковані протягом року.

Наприклад, якщо громадянин отримував матеріальну допомогу, що перевищує 2240 гривень, цей дохід необхідно задекларувати.

Громадяни подають податкову декларацію, в якій вказують суми доходів та визначають розмір податку на доходи фізичних осіб і військового збору, що необхідно сплатити до бюджету.

Ставки податків

Ставка податку на доходи фізосіб – 18 відсотків, військового збору – 1,5 відсотка.

Способи подання

На вибір платника декларацію можна подати трьома способами:

 • особисто або уповноваженою на це особою;
 • поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
 • в електронній формі.

Декларація подається за податковою адресою платника, тобто за місцем його реєстрації.

Докладно про порядок декларування доходів можна дізнатися на сайті Державної фіскальної служби України. Там розміщено банер “Декларування доходів”. (http://sfs.gov.ua)

Строки сплати

Сума податку на доходи та військового збору, зазначені у податковій декларації, сплачується громадянами самостійно до 1 серпня 2018 року.

Відповідальність за неподання декларації

Згідно з п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України неподання або несвоєчасне подання декларації підприємцем, особою, яка провадить незалежну професійну діяльність тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень за кожне неподання або несвоєчасне подання вперше та 1020 грн. – за повторне протягом року порушення.

Крім того, за неподання або несвоєчасне подання декларації про доходи фізичними особами – підприємцями застосовується адміністративний штраф у розмірі від 51 грн. до 136 грн., а у разі повторного порушення – від 85 грн. до 136 грн.

Відповідальність за неподання громадянами – декларантами декларації. Відповідно до ст. 164 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, – тягне за собою попередження або накладення штрафу від 51 грн. до 136 грн.

Бердичівська ОДПІ.