Додому Колонка редактора Тривоги об’єднання…

Тривоги об’єднання…

609
ПОДІЛИТИСЬ

Якщо уважно прочитати звернення до мешканців району (справа), то як бачимо основні досягнення, які мав Бердичівський район, були здобуті в епоху соціалізму. Після цього протягом двох десятків років було безліч реформ, внаслідок яких колгоспи і радгоспи розпалися, соцкультпобут занепав, а села обезлюдніли.
І тому сільські жителі з деякою недовірою і тривогою ставляться до нововведень, в тому числі і до нинішньої адміністративної реформи. Тим більше, що старожили добре пам’ятають період, коли укрупнювались господарства, внаслідок чого з’явились так звані “неперспективні” села. Тому тривога селян, зокрема Гришковець, Радянського і Хажина, рішення сесій яких про наміри приєднатися до Бердичева було одноголосно проголосовані депутатами міської ради, цілком зрозуміла, адже вони бояться втратити і те маленьке, що нині мають. І в першу чергу, це використання землі, функціонування дитсадків, шкіл, ФАПів та інше. Тому цілком справедливо вони вимагають роз’яснень щодо цих та інших питань.  В зв’язку з цим я звернувся до міського голови Василя Мазура. Ось що він сказав:
– Я з самого початку на нараді в облдержадміністрації пропонував, щоб Бердичівська міська громада функціонувала самостійно. Але згідно Закону про добровільні об’єднання ми не маємо права відмовити тим, хто хоче ввійти в нашу громаду, адже нас звинуватять в неготовності займатися розвитком територій. Тому рішення, яке одноголосно прийняли депутати міської ради, це тільки перший крок адміністративної реформи, який включає дуже багато моментів, в тому числі вивчення проблем населених пунктів, шляхи їх вирішення, думка громадян, їх пропозиції. А це дуже тривала і непроста робота. І лише після цього буде прийматися остаточне рішення в обласній раді та Києві.
Тому я не хотів би, щоб дехто спекулював на цій темі. В Бердичеві є ще чимало невирішених проблем, над якими потрібно працювати, і якщо хтось не хоче об’єднуватись, то ми з повагою віднесемось до його вибору.
Але ще раз повторюю: потрібно вникнути в законодавчі закони, без пристрастей все обміркувати, врахувати всі плюси і мінуси, і остаточно прийняти відповідне рішення поки поїзд не рушив…

Володимир Крпавченко.