ТУРБУВАТИСЬ ПРО ВОДНІ РЕСУРСИ З ЮНИХ РОКІВ

ТУРБУВАТИСЬ ПРО ВОДНІ РЕСУРСИ З ЮНИХ РОКІВ

210
0
ПОДІЛИТИСЬ

З нагоди Всесвітнього дня води, який щорічно, 22 березня, відзначається міжнародною спільнотою, працівники Бердичівського міжрайонного управління водного господарства провели тематичний урок у Великоп’ятигірській ЗОШ Бердичівського району.

В.о. заступника начальника управління Зінкевич Р.В. розказав присутнім школярам щодо особливого місця та значення, яке займає вода у навколишньому природному середовищі, нерівномірного розподілу водних ресурсів по окремих континентах, регіонах, державах та в Україні, щодо проблемних питань, пов’язаних із зниженням водності річок через зміни кліматичних умов, забрудненням поверхневих вод внаслідок неупорядкованого водовідведення стічних вод населених пунктів, недостатньо очищених стоків підприємств комунального господарства та промислових об’єктів, потрапляння агрохімікатів у відкриті водні об’єкти з сільськогосподарських угідь в результаті розорювання прибережних захисних смуг, улаштування несанкціонованих сміттєзвалищ у водоохоронних зонах.

Провідний інженер-гідротехнік Борисюк І.В. розповів про важливість водних ресурсів для соціально-економічного розвитку Бердичівського району, зокрема ознайомив з наявними у районі річками, водоймами (водосховищами і ставками), меліоративними мережами, та їх використанням для потреб населення й різних галузей економіки, у тому числі навів приклад ефективного використання води у сільському господарстві – як на практиці здійснюється двобічне регулювання водно-повітряного режиму меліорованих земель ділянки гончарного дренажу с. Велика П’ятигірка Мирославської осушувальної системи, завдяки чому землекористувачі мають змогу отримувати сталі врожаї сільгоспкультур незалежно від примх погоди.

Пізнавальні презентаційні матеріали, присвячені якісним характеристикам та властивостям води з природних джерел рідного села, представила учениця третього класу Олександра Вільчинська.

Насамкінець фахівці Бердичівського МУВГ закликали учнівську молодь бережливо ставитись до використання водних ресурсів, приймати активну участь у заходах з їх охорони і відновлення, не допускати забруднення річок, водойм та прилеглих до них територій.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ