Додому НОВИНИ Влада і громада «Ті, хто обробляють землю, найцінніші громадяни»

«Ті, хто обробляють землю, найцінніші громадяни»

28
ПОДІЛИТИСЬ

Ці слова американського президента Томаса Джефферсона не якесь велике відкриття, з цим, я впевнений, всі згодні, але особливого значення вони набирають нині, коли в Україні вже півроку триває неоголошена війна. Саме зараз світ зрозумів, наскільки важлива для нього Україна, наскільки важливі люди, які обробляють тут землю. Для багатьох країн Африки та Близького Сходу наша держава, якщо відверто, була не зовсім відомою. Нині ж, як колись Колумб відкрив Америку, так і вони відкривають для себе Україну, яка вносить вагомий вклад в боротьбу з голодом.

Бойові дії, які нині тривають на території України, внесли певну несподівану специфіку: в деяких регіонах нашої держави війна і мир йдуть поруч: танки і комбайни, які збирають хліб, озброєні люди і мирні продавці, похорони і весілля, плач і дитячий сміх… Це дуже тривожна, гірка і болюча реальність.

Ті, що обробляють землю… Великий вклад у забезпечення продовольчої безпеки нашої держави вносять усі: і сільгосппідприємства, фермери, великі агрохолдинги. І звичайно прості селяни, які вирощують на своїх присадибних ділянках власну продукцію. Згадаймо знамениту американську тушонку, яка дуже допомогла нашим батькам і дідам у роки Другої світової війни перемогти нацистів. Адже радянська армія не отримувала від захоплених у той період українських земель аграрної продукції. Нині ж навіть у цей тривожний період Україна забезпечена власним продовольством. Тому ми очікуємо від американського ленд-лізу сьогодні не тушонки, а дієвої зброї, яка наблизить перемогу.

Володимир ШНАЙДРУК