Додому НОВИНИ “Увага! Діти на дорозі!”

“Увага! Діти на дорозі!”

1163
ПОДІЛИТИСЬ

Новий 2015-2016 навчальний рік розпочався в загальноосвітній школі I-III cтупенів №5 міста Бердичева проведенням місячника з профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму “Увага! Діти на дорозі!”. І все це не випадково, адже сучасний світ з його насиченістю автошляхів та вулиць повний небезпек для маленьких пішоходів. Єдиний необачний їх крок може зупинити щасливу дитячу ходу, змінивши її болем.

Місячник “Увага! Діти на дорозі!” тривав з 20 серпня по 20 вересня 2015 року. За цей період була проведена належна виховна робота, спрямована на прищеплення дітям навичок безпечної поведінки на дорозі, запобігання випадків травмування дітей в автопригодах та під час руху на вулично-шляховій мережі.

SAM_9439_1

В рамках місячника було проведено ряд виховних заходів з профілактики дорожньо-транспортного травматизму в початкових класах. Так, класоводи 1-х класів Сторожук Л.А. та Драган М.В. провели зустріч першокласників із заступником начальника ДПС Рожанським Ю.М. Для учнів 1-4 класів було проведено практичне заняття “Живе перехрестя”. Класоводи 3-х класів Нікітіна І.О. та Гура О.В. провели ранок “Азбука безпеки на дорозі”. Класоводи 1-4 класів нагадали маленьким школярам, що переходити вулицю можна лише на позначених пішохідних переходах. Попередили учнів, що в жодному разі не можна перебігати дорогу перед транспортними засобами, що рухаються, адже це може призвести до невиправної біди. Діти дізналися і про те, що, опинившись на проїжджій частині, не можна відволікатися на розмови, користуватися мобільними телефонами, а переходити вулицю треба швидким, упевненим кроком.

З 7 по 11 вересня проводились тематичні години з питань безпечної поведінки на дорогах (для учнів 1-5 класів) та практичне заняття для учнів 6-8 класів “Знання правил дорожнього руху”.

12 вересня в 1-11 класах проведено Єдину виховну годину з ПДР “Правила дорожнього руху – правила життя”, де учні говорили про безпеку на дорогах, доцільність дотримання правил пішохода.

Протягом місячника класними керівниками Куліковською І.В. та Доманською М.І. проведені відеолекції для юних пішоходів (5-6 кл.) “Мій друг – дорожній рух” з переглядом м/ф, присвячених ПДР. Учні 6-10 класів випустили стіннівки на тему “Безпека на дорогах”. Вчитель образотворчого мистецтва Драган М.В. організувала виставку малюнків “Дітям – безпечний рух”. Виставка аплікацій “Автомобіль, дорога, пішохід”, в якій брали участь учні 1-4 класів, допомогла побачити дорогу та учасників руху очима дітей, а також наочно розглянути ситуації, що можуть статися в житті кожної людини на дорозі.

18 вересня учні 5-7 класів взяли участь в конкурсі малюнку на асфальті “Знаєш правила дорожні – тоді в путь рушати можна”.

Після завершення місячника педагогічний колектив має надію, що відтепер наші діти будуть виконувати на практиці ті правила, які обговорювалися під час проведення заходів з ПДР. Ми впевнені, що лише цілеспрямована виховна робота з профілактики дорожньо-транспортного травматизму допоможе вирішити таку гостру проблему сьогодення, як травмування дітей на автошляхах міста і за його межами.

Ірина Куліковська,
вчитель української мови та літератури.

SAM_9449_1