Додому ІНФОРМАЦІЯ УВАГА! Зелений агресор – амброзія полинолиста!

УВАГА! Зелений агресор – амброзія полинолиста!

1636
ПОДІЛИТИСЬ

Бур’яни належать до факторів, які не тільки знижують врожайність сільськогосподарських культур, але і погіршують якість продукції, збільшують витрати ресурсів на її виробництва, утруднюють обробіток ґрунту та проведення інших робіт, сприяють поширенню хвороб і шкідників, знижують ефективність добрив та інших заходів. Втрати врожаю с/г культур від забур’яненості можуть становити 25-30%. А в окремих випадках навіть і перевищувати 50%.

Особливо небезпечні карантинні види бур’янів. Одним з яких є амброзія полинолиста.
Амброзія полинолиста – однодомна рослина з родини айстрових. Ця однорічна яра рослина з прямим міцним опушеним стеблом за зовнішнім виглядом нагадує полин звичайний.

При сприятливих умовах досягає висоти 2–2,5 метри. В густому травостої висота коливається від 20 до 55 сантиметрів. Корінь стрижневий, розгалужений, заглиблюється в ґрунт до 4 метрів. Рослини амброзії відрізняються великою життєздатністю, відростають навіть після п’ятиразового скошування, добре переносять затоплення водою. Амброзія росте у дворах, на пасовищах, смітниках, садах, парках, городах, полях, на узбіччях доріг. Амброзія розмножується в першу чергу насінням с/г культур, зерном особливо з південних областей України, де вона масово розповсюджена. Утворюючи суцільні зарослі, амброзія пригнічує і витісняє практично всі рослини. Звідси – її реальна загроза сільському господарству.
Амброзію полинолисту з повним правом можна назвати екологічно небезпечним бур’яном. Адже пилок амброзії викликає у людей захворювання – амброзійний поліноз або “сінну пропасницю”. У період цвітіння амброзії від цього захворювання страждає величезна кількість населення. У людей втрачається працездатність, опухають слизові оболонки верхніх дихальних шляхів та очей, з’являється нежить і сльозотеча, чхання, підвищення температури, розвивається астма. Ефективних ліків проти цього захворювання поки що не існує.

Державна фітосанітарна інспекція по Житомирській області попереджає, що необхідно терміново й повсюдно боротися із цією рослиною, щоб не допустити подальшого поширення територією області.

При цьому організаціям, приватним підприємцям і жителям, особливо приватного сектору не варто залишатись осторонь, необхідно слідкувати за своїми земельними ділянками, своєчасно скошувати до цвітіння забур’янені земельні ділянки, або виривати з подальшим спалюванням, щоб не дати можливості рослині сформувати насіння чим буде попереджено розповсюдження карантинного бур’яну – амброзії полинолистої. Можна знищувати бур’ян, витісняючи його іншими рослинами, а точніше багаторічними або газонними травами.

Наказом Державної фітосанітарної інспекції Житомирської області від 29.05.2015 р. №6 провести з 1 липня по 31 серпня 2015 року двомісячник боротьби з регульованими шкідливими організмами: амброзією полинолистою та американським білим метеликом.

Згідно ст. 12 закону України “Про карантин рослин” правила фітосанітарного контролю є обов’язковими для виконання органами державної влади та особами, неприйняття та ігнорування заходів по знищенню карантинного бур’яну тягне за собою накладання штрафу як на посадових осіб так і на громадян згідно ст. 105 та 18826 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

За довідками звертатись у Бердичівський пункт фітосанітарного контролю, вул. Житомирська, 13.

А.С. Панасюк,
провідний фахівець.