Додому НОВИНИ Культура “Україна соборна, єдина, неподільна”

“Україна соборна, єдина, неподільна”

988
ПОДІЛИТИСЬ

У клубі с. Семенівка, з нагоди 96-річниці Дня Соборності України, пройшов захід: “Україна соборна, єдина, неподільна”.

Біля сцени на святково-прибраному столі красується виставка: “Українці, будьмо разом! Доля в нас одна!”, підготовлена завідуючою бібліотекою Г.Г.Білоус.

“Велична і свята ти, Мати Україно!
Лише тобі карать нас чи судить,
І берегти тебе, Соборну і Єдину,
Історії твоєї славу возродить!”

Так трапилось, що протягом багатьох століть історичного розвитку Україна не мала власної державності і єдиної території. Українські землі належали багатьом державам: Росії, Литві, Польщі, Австро-Угорщині, Румунії, Чехословаччині.

Тож споконвічною мрією українців було об’єднання розвинених частин України в межах однієї держави.

І після розвалу імперій (Російської та Австро-Угорської), на їх теренах розпочалось державне відродження.

Революційні події 1917-1918 років привели до проголошення двох республік УНР і ЗУНР.

А 22 січня 1919 р. у Києві на Софійській площі був проголошений Акт Злуки УНР і ЗУНР, а разом з тим – об’єднання українських традицій, звичаїв, мови.

Відтоді 22 січня ввійшло в історію України як День Соборності.

Звучить гімн України. Ведуча наголосила, що боротьба за незалежність українського народу продовжується і зараз. На Донеччині і Луганщині, на превеликий жаль, гинуть наші патріоти-добровольці та воїни української армії. Дякувала за подвиг і вірність Україні воїнам-односельчанам, які зараз знаходяться в зоні АТО, що всі чекають закінчення війни і повернення наших хлопців здоровими, неушкодженими.

Вшанували хвилиною мовчання Героїв Небесної Сотні, військових, мирних жителів, хто загинув в зоні АТО, захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Вірш “Україночка” читала Аліна Лисак. У виконанні Олександри Цакоєвої, Аліни Лисак, Івана Орлівського звучали пісні про прекрасну країну де: “Хлібами духмяними вкриті поля і про шлях України до волі”.

Своїм душевним співом учасники художньої самодіяльності донесли до серця кожного присутнього у залі віру в те, що прагнення українського народу до свободи та незалежності не є марними і що лише в єдності дій та соборності душ буде процвітати наша Україна.

На завершення заходу прозвучала Молитва за Україну.

Адже Україна є, була і буде!

М.Лисак, завідуюча клубом с. Семенівка.