Додому НОВИНИ Україна – європейська держава.

Україна – європейська держава.

916
ПОДІЛИТИСЬ

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.

Щорічне відзначення згаданого заходу в нашій державі започатковано Указом Президента України від 19 квітня 2003 р. №339, яким встановлено третю суботу травня датою святкування в Україні Дня Європи.

Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи.

У загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №5 проведено розмаїття заходів, приурочених до відзначення Дня Європи в Бердичеві.

Пізнання Європи починається із вивчення рідного краю. Саме тому вчителі словесності провели конференцію на тему: “Бердичів – місто європейське”.

Учні 9-А класу разом з вчителем історії Доманською М.І. підготували конференцію “Європейський союз: шляхи співробітництва” про історію створення Європейського союзу  та його роль у світі. Розглянули шляхи співробітництва між Україною та ЄС, представили освітні програми ЄС для українських освітян, а також висловили власні думки щодо партнерства з ЄС.

У школі проведено виставку малюнків на тему: “Європа очима дітей”.

Учні 8-А класу представили власні проектні роботи, провели віртуальну подорож по Великобританії “Королівська мозаїка”, переглянули уривки про відомих діячів культури та мистецтва Об’єднаного Королівства. Взяли участь в іграх “Незвичайні традиції Королівства” та “Історія і сучасність Великобританії”, де показали свої знання з повсякденного та святкового життя англійців.

Класний керівник 5-А класу Куліковська І.В. провела Європейський інформаційний ярмарок “Знай Європу більше”. Продемонструвала комп’ютерну презентацію “Європейська панорама”.

Класні керівники ознайомили учнів з культурною спадщиною країн Європи, здійснили віртуальну подорож до національного музею Франції “Лувр” та Дрезденської галереї. Провели вікторину “Європейська культурна спадщина”, де учні поділилися цікавою інформацією про історичне минуле і сучасність європейських країн.

Всі заходи до Дня Європи були проведені у школі з метою активізації пізнавальної діяльності учнів до вивчення історії, культури, побуту, звичаїв та традицій європейських держав, а також підготовки учнів до успішної самореалізації в умовах європейської інтеграції та світової глобалізації.

Куліковська І.В.,
вчитель української мови та літератури.