Додому НОВИНИ Влада і громада «Укрпошта» стане аналогом банків

«Укрпошта» стане аналогом банків

670
ПОДІЛИТИСЬ

Саме таку ініціативу підтримав народний депутат України Кицак Богдан.

Замислімося, лише 6% країни нині покрито зоною обслуговування банків. Люди в невеликих селах дуже часто не можуть отримати елементарні фінансові послуги і змушені їздити до райцентрів.

Водночас майже в усіх селах, де немає ні банків, ні банкоматів, є відділення «Укрпошти». Законопроект, що підтримав народний обранець від Бердичівщини, Верховна Рада ухвалила за основу. Цей закон пропонує надати національному поштовому оператору можливості відкривати, вести й обслуговувати поштові рахунки клієнтів.

Що конкретно передбачає законопроект?

• Поштові рахунки «Укрпошти» фактично прирівнюватимуться до банківських.
• Це дозволить зараховувати на такі рахунки зарплати, пенсії, соціальні виплати, торговельні виручки, випускати платіжні картки.
• Для коштів, розміщених на поштових рахунках, будуть діяти такі ж обмеження, як і для грошей на банківських рахунках.
• Для здійснення фінансової діяльності «Укрпошта» матиме кореспондентський рахунок у Національному банку України та в інших банках, і стане учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Тобто пенсії, соціальну допомогу «Укрпошта» виплачуватиме й надалі. Але вже на спеціальний рахунок – таким чином грошима можна буде вільно користуватися: знімати готівку, перераховувати тощо. Ця практика є досить поширеною у світі і зарекомендувала себе вкрай ефективно.

Такий економічний інструмент допоможе усім громадянам рухатися в ногу з часом, бути економічно гнучкими, активними і впевненими у вільному доступу до своїх заощаджень.

Прес-служба народного депутата України.