Додому НОВИНИ Влада і громада «Уподібнюйся пальмі: чим міцніше її стискає скеля, тим швидше і прекрасніше...

«Уподібнюйся пальмі: чим міцніше її стискає скеля, тим швидше і прекрасніше здіймається вона догори»

90
ПОДІЛИТИСЬ

Ці слова нашого великого філософа Григорія Сковороди дуже актуальні нині. Адже з 2014 року, коли було захоплено Крим та розпочались бойові дії на Донбасі і Україна була дуже ослаблена як у військовому плані, так і внутрішніми політичними розбірками, все таки вдалося завдяки всенародному спротиву зупинити наступ ворога і стабілізувати ситуацію. Хоч було вкрай важко. Але чим міцніше, за словами Сковороди, пальму стискає скеля, тим швидше і прекрасніше здіймається вона догори.

Так і Україна: коли вже майже 100 днів триває повномасштабна війна, тим сильніше у цей надзвичайно важкий час проявляються найкращі якості українського народу: військових, волонтерів, звичайних простих людей, які, як ніколи, об’єднались з головною метою – захистити свою землю. Тобто, Україна із цих надзвичайно важких випробувань виходить оновленою.

Дуже доречними з цього приводу є роздуми Анни Римарук: «Чому Мойсей вів свій народ до країни Добра сорок років, коли можна було пройти увесь цей шлях за 40 днів? Тому що за цей час мало народитися нове покоління з новим розумінням законів життя. Так було і в нашій країні: поміняли ми прапори, однак звички залишилися старі, і поки ми не змінимо свого ставлення до праці, до людей, до Бога, доти не зможемо побудувати державу порядності й добра, хоч кого б не обрали своїм провідником, навіть самого Мойсея».

Володимир КРАВЧЕНКО