Додому НОВИНИ Влада і громада Управління праці та соціального захисту населення виконкому Бердичівської міської ради інформує

Управління праці та соціального захисту населення виконкому Бердичівської міської ради інформує

273
ПОДІЛИТИСЬ

Управління праці та соціального захисту населення виконкому Бердичівської міської ради інформує, що 16 травня набула чинності Постанова КМУ від 26 квітня 2017 року № 295 “Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” (далі Постанова), яка суттєво змінює порядок проведення перевірок дотримання вимог трудового законодавства.

Згідно Постанови на зміну плановим та позаплановим перевіркам приходять інспекційні відвідування та невиїзні інспектування, які будуть здійснюватися не лише інспекторами Держпраці, а також інспекторами виконавчих органів місцевих рад. Інспектори праці виконавчих органів місцевих рад мають право перевіряти дотримання трудового законодавства тільки з питань:

  • своєчасної та у повному обсязі оплати праці;
  • додержання мінімальних гарантій в оплаті праці;
  • оформлення трудових відносин.

Нові підстави для проведення перевірок, відповідно до Постанови, включають:

  • звернення осіб, стосовно яких порушено правила оформлення трудових відносин;
  • інформацію ПФУ, статистики, ДФС, профспілок;
  • інформацію з публічних джерел, в тому числі зі ЗМІ.

Нові правила дозволяють інспекторам не повідомляти роботодавця про майбутнє інспектування.

Контрольні повноваження інспектора праці підтверджуються службовим посвідченням, що видається Держпраці. Роботодавець може не допустити інспектора до інспектування (перевірки) лише у випадку відсутності належного посвідчення у останнього.

Після завершення інспекційного відвідування, у разі виявлення порушень, інспектори праці видають припис про усунення порушень з встановленням строку для їхнього усунення.

За порушення, пов’язані з “тіньовою зайнятістю”, недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю відповідальність настає у будь-якому випадку.

Сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю.
З початку 2017 року штрафи за порушення трудового законодавства, передбачені ст. 265 КЗпП підвищились. Наприклад, у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий час – штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.