ПОДІЛИТИСЬ

З метою зміцнення національно-патріотичного виховання учнів, привернення особливої уваги до сьогодення України в Половецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів були проведені загальношкільні уроки-реквіуми “Нев’янучий вінок пам’яті героїв Крут”, “На захист рідної землі”, “Літопис подій Революції гідності, присвячений пам’яті героїв Майдану”.

Ці заходи виховують глибокі патріотичні почуття, причетність і відповідальність за все, що відбувається в нашій країні, вдячність тим, хто віддав за неї життя; формують активну громадянську позицію школярів щодо єдиної, цілісної держави та захисту її кордонів.

На заходах були присутні воїни АТО – випускники школи: Войцехівський Роман, Гончарук Олександр, Крижанівський Руслан, Зелінський Юрій, Чернюк Вадим. З Білоцерківцем Андрієм відбулася телефонна розмова на загальношкільній лінійці.

Із березня 2014 року наша країна знаходиться в стані неоголошеної війни. Багато страждань випало на долю нашого народу за цей час, але він проявив свій незламний дух. Сьогодні на Сході України йдуть військові дії, точаться криваві бої. Там вирішується доля і майбутнє України. Весь народ нашої держави об’єднався проти російського агресора. Сили АТО намагаються протистояти терористам. На полі битви – захисники воїни. Вони мужні, сміливі, хоробрі.

Багато синів Бердичівщини пішли виконувати свій обов’язок перед Батьківщиною. З гідністю несуть бойову службу в лавах Збройних сил України 24 учні-випускники Половецької ЗОШ І-ІІІ ступенів. Ми пишаємося ними і благаємо, повертайтеся, будь ласка живими. Батьківщина і ми чекаємо на вас.

29 січня в Половецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся захід “Нев’янучий вінок пам’яті героїв Крут”. Ведучою свята була заступник директора з виховної роботи Дяченко Валентина Іванівна. Захід пройшов на високому ідейно-патріотичному рівні. Учні 10 класу розповіли про трагічну сторінку історії нашої держави. Після проголошення 22 січня 1918 року Четвертого універсалу про державність України озброєна червона більшовицька орда посунула на Київ. В останні хвилини перед небезпекою уряд кинув клич до всього українського народу: “Стати зі зброєю в руках на захист українських кордонів!” Поруч з вояками Центральної Ради, переважно юнаками Київської військової школи імені Б. Хмельницького, стали 300 добровольців січового куреня – студенти, гімназисти, серед яких були просто діти 14-15 років. Вони не обізнані зі зброєю, ані з військовим мистецтвом, пішли на захист своєї держави, свого рідного народу.

Ви стали прикладом усім,
Про вас нікому не забути!
В понурій темряві віків
Світити будуть завжди Крути
Герої не загинули – вони пішли в безсмертя.
Пам’ять про них буде виховувати нові покоління –
міцні, життєрадісні, героїчні.
Любіть Україну як вірні сили,
Віддати життя їй готові,
Як юні сини, що життя віддали
Під Крутами всі, як герої.

Ці рядки вірша прозвучали з вуст молодої вчительки школи Вахтоміної Валерії Павлівни.

Дорога під Крутами
Усіх нас привела,
Щоб вільна й розкута
Нація була.

19 січня в школі відбувся захід “Літопис подій Революції гідності, присвячений річниці пам’яті героїв Майдану”. Ведучі свята – учениці 11 класу Матвійчук Леся і Кравець Олена розповіли про хронологію подій Майдану. Свято підготували педагог-організатор Тетяна Василівна Зелінська і класний керівник 11 класу Людмила Іванівна Вєщикова. Вірші учнів звучали на фоні відеоматеріалів про трагічні події Революції Гідності.

Першими кривавими жертвами жорстокого режиму стали Сергій Нігоян – громадянин України вірменського походження, який був убитий 22 січня 2014 року під час подій на вулиці Грушевського в Києві. Посмертно удостоєний звання Героя України. Другим активістом, який загинув на Грушевського, був Михайло Жізневський, громадянин Білорусі. Михайлові було 25 років. З Білорусі він емігрував до України в 2005 році з політичних мотивів. Жив і працював у Києві та Білій Церкві. 22 січня в Бориспільському районі знайшли понівечене тіло Юрія Вербицького.

Далі йде хронологія подій. 21 листопада 2013 року студенти Києва вийшли на Майдан Незалежності в підтримку євроінтеграції за Європейську Україну. Спочатку – це була виключно мирна акція молоді з гаслами: “Україна – це Європа”, “Ми вільні”, “Ми хочемо в ЄС”. Кількість активістів зростала з дня на день. А далі не підписання угоди про асоціацію, жорстоке побиття студентів в ніч з 24 на 25 листопада, покалічені людські тіла та серця, Михайлівський собор, Майдан залитий кров’ю, барикади, шини… Революція гідності!

Ще довго з покоління в покоління будуть передавати люди спогади про тих, хто залишив життя земне у 2013-2014 рр. Ця подія сколихнула весь світ, не залишила байдужою жодну душу. Люди висвітлювали свої почуття через картини, пісні, вірші.

Учні запалюють свічки пам’яті, називають імена загиблих. Хвилина мовчання. Звучить пісня про Героїв Майдану.

Вірш про “Небесну сотню” схвильовано продекламувала завідуюча клубом села Хмельове Заможська Віра Сергіївна.

Україно, молюся за пам’ять
Убієнних за волю синів
І за тих, що у душах запалав
Поколінь правди, щоб край заяснів.

Пушкарук Олександр,
член спілки журналістів
Житомирщини