Додому НОВИНИ Влада і громада “Усім компетентним органам!!! Просимо допомоги!!!”

“Усім компетентним органам!!! Просимо допомоги!!!”

3115
ПОДІЛИТИСЬ

Це прохання з’явилось декілька днів тому в мережі Фейсбук на особистій сторінці Наталії Семенюк – сільського голови Семенівської ОТГ. Подальший аналіз інформації, яка поступово з’являлась там же, дещо прояснили ситуацію. А вона, на жаль, невтішна.

А розпочалась ця історія декілька місяців тому. У недобудови цегельного заводу, який розташований на дорозі між селами Хажин та Терехове, з’явився новий власник. Він планував реалізувати корисну для громади справу: розмістити на заводі лінію з переробки сміття та цех із виготовлення сміттєвих баків. Життя завирувало: територію недобудови обгородили високим парканом, а далі… А далі сюди почали звозити сміття, і не звідкілясь, а, як виявилось, із самого міста Львів. От лише лінії по його переробці й досі немає…

Впродовж декількох тижнів на територію недобудованого цегельного заводу завезли десятки фур сміття, яке лише складували. Невдовзі сморід від відходів розповсюдився навколишніми землями, громада змушена була звернути на це увагу.

От лише віднайти горе-підприємців важко – вони не місцеві. За час, що минув, ними, вірогідно, вже отримано чималу суму за прийняте сміття, а його подальша доля їх не цікавить. Про це можна зробити висновок хоча б із того, що, як відомо з мережі Інтернет, перевізники платять по декілька десятків тисяч гривень за фуру сміття тим, хто погоджується його прийняти. А в Семенівській громаді нарахували принаймні зо два десятки таких фур.

На сьогодні до справи долучились працівники Бердичівського відділу поліції, які вже кілька ночей чергують під заводом, щоб попередити можливі порушення правопорядку, адже на початку цього тижня тут вночі зібралось кілька сотень жителів Хажина і Терехового, які не пускають сміттєвози на цю територію. Але радикально вплинути на ситуацію як поліцейські, так і місцева влада поки що не можуть, адже це можна розцінити як незаконне втручання у підприємницьку діяльність.

Жителі громади очікують приїзду представників екологічної служби, адже поява такого фактично стихійного сміттєзвалища та ще й у кількох сотнях метрів від річки, може призвести до лиха, яке торкнеться не лише навколишніх сіл, але й самого Бердичева. Також громада готова й до радикальних дій – нині збираються підписи за перекриття дороги Вінниця-Житомир, щоб привернути увагу громадськості до сміттєвого лиха.

Які фактичні плани у власників колишнього цегельного заводу? Що вони мають робити зі сміттям, яке заполонило всю їх територію? На ці запитання поки що відповідей немає.

Про подальший хід цієї справи ми обов’язково повідомимо в наступних номерах нашої газети.

Володимир Кравченко.