Додому НОВИНИ Усі школи різні – усі школи рідні

Усі школи різні – усі школи рідні

2132
ПОДІЛИТИСЬ

У сучасний період становлення нових суспільних відносин в державі зростає попит на творчу, обдаровану, інтелектуальну і творчо обдаровану особистість, яка нестандартно мислить, здатну відродити національні традиції України. Такі завдання може вирішити тільки освіта, бо Учитель завжди був і є носієм передових ідей, поглядів, переконань, тією Особистістю, яка власним прикладом здатна повести за собою, бо найвище мистецтво – це мистецтво виховання. Скільки гарних, високих слів адресовано Учителю, але ніякими нагородами і відзнаками не подякувати за вкладені Душу, Серце, Любов, Турботу. Ці цінності вічні.

Я – вчитель.
Я – любов і відданість,
Віра й терпіння.
Я – радість і співрадість,
Страждання й співчуття.
Я – істина й серце,
Совість і шляхетність.
Я той, що йде, що дарує,
Жебрак і багатий.
Я вчитель і учень,
Вихователь і вихованець.
Я – той, що прокладає шлях, і художник життя.
Я притулок дитинства
Й колиска людства.
Я посмішка майбутнього
Й смолоскип сущого.
Я – вчитель від Бога
Й співпрацівник у Бога.

Покоління вчителів сповідували найвищу цінність – повагу до професії Учителя. Звичайно, час минає – все змінюється. Проте Учитель знову й знову відчиняє двері, щоб творити неймовірне – творити Людину!
Цю сторінку писатимуть у своє свято Вчителі шкіл району. Завітаймо у їх професійне свято – до їх творчих домівок шкіл – і вклонімося Учителю, який будує Державу.


image001_001Андріяшівська загальноосвітня школа І ступеня (керівник Ришівська А.А.) в арсеналі своєї діяльності має чітку позицію з національно-патріотичного виховання школярів. Традиційним стало відзначення та вшанування загиблих героїв АТО, які навчалися у цій школі.
7 травня 2015 року започаткували День Памяті загиблим воїнам. За ініціативою громади села та колективу закладу з допомогою народного депутата О.В.Ревеги на школі встановлено меморіальну дошку. У кожному класі створені патріотичні куточки. Щомісячно проходять конкурси малюнків та листів до воїнів “Мирна Україна”.


image003_002Директор Бистрицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст., вчитель вищої категорії, вчитель-методист Валентина Сергіївна Бевзо здійснює керівництво за принципами необхідності формування належного рівня інтелектуального розвитку учнів, виховання моральності, гуманістичних відносин, готовності до праці й самостійної пошукової діяльності.
Одним із головних напрямків нової освітньої філософії є спрямування навчально-виховного процесу на розвиток творчої, мобільної особистості учня, на розкриття його потенційних можливостей і здібностей, утвердження загальнолюдських якостей.
Пріоритетного значення в роботі Бистрицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів набуває формування природоохоронної компетентності дітей, оскільки від рівня екологічних знань, вмінь і навичок останніх залежатиме, як підростаюче покоління опікуватиметься природою, яким буде майбутнє України. У школі працює екологічна бригада “Екознай”.
Для того, щоб виховати здорову культурну спільність людей, справжніх патріотів України, велика увага в школі приділяється цілющій силі християнської моралі, патріотичному вихованню.


Алла Йосипівна Войнарівська, вчитель вищої категорії, вчитель-методист про Гальчинську школу, яку очолює вже багато років, говорить: “Наша школа – це країна світла і добра, бо тут працюють і навчаються дружні і щирі: діти і вчителі…”.
Педагогічний колектив Гальчинської ЗОШ І-ІІ ст. в основу виховної роботи успішно втілює Концепцію національно-патріотичного виховання дітей і молоді, найважливішим пріоритетом якої стало формування ціннісного ставлення до свого народу, його традицій і звичаїв, батьків, держави, історії. Організовуються заходи, спрямовані на розвиток ідеалів свободи та державності України. За цим стоїть кропітка робота. Ми горді тим, що любимо свою Україну за те, що вона велика, за те, що вона своя. Щохвилини молимося про її визволення, тому живемо в злагоді і мирі як на одному кораблі і вважаємо такий шлях єдино правильним.


image009_003Гришковецька гімназія (директор Вержибок Володимир Іванович) – це більше 400 гімназистів, 45-60 з яких щорічно є призерами Всеукраїнськи х олімпіад, конкурсів захистів учнівських науково-дослідницьких робіт МАН, інших інтелектуальних, спортивно-мистецьких конкурсів.
67% гімназистів навчаються на високому та достатньому рівні. Багато випускників є студентами вищих навчальних закладів України, деякі з них достойно представляють свою Батьківщину в університетах Польщі та Чехії.
Належна увага в гімназії приділялась героїко-патріотичному вихованню: це активна участь у місячнику військово-патріотичного виховання, громадських заходах, різних зустрічах, акціях у підтримку воїнів АТО, тощо. Значне місце відведене екологічному вихованню, участь школярів в акціях “Зробимо Україну чистою”, “Квітни, рідна гімназія”.
Значні досягнення мають юні спортсмени. За результатами навчального року спортивна команда гімназії зайняла І місце у районній спартакіаді учнівської молоді, а команди з хокею на траві дітей різних вікових груп неодноразово займали призові місця на всеукраїнських і міжнародних змаганнях.
Віримо, що освіта – це один із оптимальних та інтенсивних шляхів входження людини в сучасний світ науки і культури.


Для директора Дмитрівської ЗОШ І-ІІ ст. Юрія Михайловича Гостяєва, Заслуженого працівника освіти, крім цілеспрямованої роботи по забезпеченню функціонування школи, організації навчального-виховного процесу, його результативності, чільне місце відводиться вихованню школярів, одним з важливих напрямків якого є патріотичне виховання. Традиційними є робота дитячих об’єднань (зокрема, “Країна Веселкова”, “Країна Барвінкова”, волонтерський загін “Милосердя”), співпраця з радою ветеранів. Школа має свої досягнення і в конкурсах районного та обласного рівня: “Паперовий світ”, “Веселковий дивосвіт”, “Зимова казка”, “Поліські візерунки”, “Космічні фантазії”, “Найрозумніший”, “Гендер очима дітей”, конкурс духовної пісні “Душі криниці”.


image015_004Велике значення в Іванковецькій ЗОШ І-ІІІ ст. (директор Солом’яна Лариса Іванівна) приділяється збереженню і примноженню національних традицій, обрядів та звичаїв. У школі створено кабінет народознавства, де проводяться уроки, вивчається курс “Українознавство”.
Важливе місце у навчально-виховному процесі школи посідає гурткова робота. Одним із етапів роботи гуртка “Народні ремесла” (керівник Т.Ф. Мастепян) є писанкарство, на якому учні мають можливість відтворити давній вид ремесла, наблизитись до історичної спадщини українського народу. Це досить складне ремесло школярі опановують із задоволенням, стають майстрами, адже писати писанки по-справжньому, талановито дуже непросто, потрібно відчути відтінки, кольори. Вихованці гуртка “Народні ремесла” є призерами районних та обласних конкурсів.


Красівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, керівник Балюк Юрій Васильович. Школа діє на засадах козацької педагогіки. Педагогічний колектив Красівської загальноосвітньої школи крізь призму козацької педагогіки безперервно працює над вихованням патріотів, толерантних громадян України. Різноманітні виховні заходи, активне залучення дітей до навчальної діяльності та позашкільна робота з учнями школи дають позитивні результати, успіхи.
Педагогічний колектив Красівської школи вважає першочерговим завданням перетворити свій навчальний заклад у громадський центр, в житті якого активну участь приймають також громадські організації, громада та адміністрація села, батьківський комітет, колектив та вихованці дошкільного навчального закладу “Казка”. У школі започатковано позаплановий проект “Свято, якого немає в жодному календарі”, в ході якого у період з січня по червень 2015 року було проведено ряд різноманітних заходів із залученням громадськості. Зокрема:
– разом з ЖОМГО “Фенікс”, Школою аніматорів проведено інтерактивні розвиваючі ігри вихованців школи та дитячого садка;
– разом з БМРГО “Добра справа”, Школою сучасного танцю “RocketJump”, гуртом “Не такі” проведено спільний концерт з учнями школи;
– разом з громадою села та учнями школи проведено акції “Подаруй саджанець школі”, “Допоможи ветерану”, “Великоднє дерево”;
– за участі батьківського комітету проведено загальношкільне свято Красівського коша тощо.


image017_005Райгородоцька ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Героя Радянського Союзу В.К. Олійника, директор школи Олена Миколаївна Колеснік. Школа працює в інноваційному режимі. Під умілим керівництвом Олени Миколаївни Колеснік тут розроблено власну експериментальну модель школи розвитку творчої особистості учня під час навчально-виховного процесу в комплексі “Школа духовності”, кінцевою метою якої є створення адекватної вимогам часу соціально-культурної ситуації в школі і селі, формування високо свідомої, соціально адаптованої, духовно багатої особистості. В центрі уваги школи стоїть особистість учня з її інтелектуальним, фізичним та творчим потенціалом, нероздільність навчання і виховання, що полягає в їх органічному поєднанні, формуванні цілісної, розвиненої та компетентної особистості.
Центром формування духовності, патріотизму школярів є як музейна кімната В.К. Олійника, так і кабінет християнської етики. Тому що духовність і патріотизм, вважають у школі, нероздільні, і саме виховання цих основних цінностей є найвищим благом для людини і для країни. І повна реалізація такої мети буде лише в дорослому віці.
Директор школи Олена Миколаївна Колесник: “Учні нашої школи є переможцями та призерами районних та обласних олімпіад, конкурсів, змагань. Успіхи школи висвітлено і на сторінках місцевої газети “Земля Бердичівська”: 17.10.2014 стаття “Народе мій, і твої діла – то і мого життя горіння” – про відкриття в школі І етапу V Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Тараса Шевченка; 05.12.2014 – ст. “Бібліотека – храм науки” – про проведення Місячника бібліотеки в школі; 03.04.2015 – ст. “Майбутнє лісу у наших руках” – про створення міні-дендропарку на території школи. Школа працює, бо діти – наше майбутнє”.


Гардишівська ЗОШ, директор Москальчук Юрій Андрійович. Приміщення нової школи відкрилося в 1993 році. На той час в школі працювало 15 вчителів, 9 класів і було 102 учні.
Москальчук Юрій Андрійович та Москальчук Олена були учасниками педагогічної виставки “Сучасна Житомирщина”. Розроблена і випущена до друку колективна робота вчителів природничого циклу з Основ здоров’я – “Скарбничка здоров’я”.


image019_006Сьогодні кожен із нас відчуває гордість, що він – українець. І коли на сході наші воїни захищають честь, свободу і незалежність України, учні та весь колектив Малосілківської ЗОШ І-ІІ ступенів (директор Захарчук Анатолій Володимирович) допомагають захисникам, розуміючи, що наша сила – в єдності та небайдужості. Вони приєдналися до благородної справи допомогти воїнам АТО, подарувати їм частинку свого серця, своєї душі. Вони з любов’ю та фантазією розмальовували писанки, писали листи захисникам, готували вишивки та малюнки, бо знали, що кожний їхній виріб – це невидимий зв’язок між бійцями і їхніми родинами, оберіг від куль та снарядів на передовій.
Ці вісточки з рідного краю зігрівають воїнів, придають їм сили та мужності, впевненості у святій і благородній меті – відстояти незалежність України.
Хай кожен наш подарунок стане маленьким внеском у велику перемогу!


Педагогічний колектив Мирославської школи, який очолює Бабійчук Валерій Васильович, депутат Бердичівської районної ради, забезпечує достатній і високий рівень підготовки учнів. Кожен вчитель – предметник якісно готує учнів до участі в районних олімпіадах: протягом останніх 5 років кількість призерів у ІІ етапі всеукраїнських предметних олімпіад становить від 28 до 37 учнів, де переможців (І місце) – 13-15 учнів. Учителі школи працюють над науковими дослідженнями – в школі продовжено роботу в проведенні педагогічного експерименту з проблем: “Впровадження освіти для сталого розвитку”, “Рівнева диференціація складових предметної компетентності в процесі навчання історії старшокласників” та “Випереджувальне навчання як складова у формуванні географічних компетентностей учнів загальноосвітніх навчальних закладів”, в 2015 році школа була включена в проведення моніторингового дослідження якості хімічної освіти учнів 9 класів загальноосвітніх шкіл Житомирської області.
image021_007Особливого значення в школі надають патріотичному вихованню. Валерій Васильович ділиться спогадами про одну із зустрічей: “Сьогодні десятки тисяч патріотів нашої держави знаходяться на Сході країни, на передовій, захищаючи свободу, незалежність та територіальну цілісність України. Запрошеними гостями стали випускники школи попередніх років, не на багато старші за учнів-старшокласників, що вже встигли побувати на війні та зустрітися зі смертю. Це люди сильної волі, міцного характеру, впевнені в собі, справжні патріоти України. На таких зустрічах з глибоким сумом та болем в очах бійці ділилися з учнями спогадами, розповідали школярам, що пережили за час, проведений в зоні АТО. Учні школи на конкретних прикладах мали можливість переконатися, що не тільки словами можна любити свою Батьківщину, але і вчинками доводити це”.


image023_008Лідія Петрівна Березок, директор Великонизгірецької ЗОШ І-ІІІ ст.: “Сьогодні ми пишаємось тим, що 29 випускників нашої школи з честю захищають кордони нашої Батьківщини. А 22 липня цього року у місті Лисичанську Луганської області власноручно президентом України Петром Порошенком було вручено Орден “За мужність” ІІІ ступеня випускнику школи 2009 року, а нині учаснику антитерористичної операції Слободянюку Ігорю Олександровичу”.
Життя сільської школи — це особливе життя. Сьогодні педагогічний колектив Великонизгірецької ЗОШ І-ІІІ ступенів продовжує кропітку творчу роботу на освітянській ниві, яка забезпечить перетворення навчального закладу в нову якість, ім’я якій — Школа майбутнього. Директор школи Березюк Лідія Петрівна міркує: “У взаємодії школа-сім’я-громадськість ми плануємо відтворити модель навчального закладу – “Школа зв’язків з громадськістю”. Колектив школи – активні учасники благодійних акцій по наданню допомоги учасникам АТО (відзначені організацією “Крила Фенікса” та відділом освіти) педагог-організатор Мерзлікіна В.В. – переможець обласного етапу конкурсу вокалістів (як керівник гуртка). Учениця вже 11 класу Римарчук Світлана неодноразово ставала переможцем районних конкурсів з вокального мистецтва та номінант однойменних конкурсів обласного рівня. За три останні навчальні роки учні 11 класу двічі виборювали І місце з української мови на районному рівні Всеукраїнських учнівських олімпіадах з базових дисциплін.


image029_009Никонівська школа – це велика, дружна родина, в якій уже століття вміло поєднується процес навчання і виховання, розвитку і вдосконалення особистості. Директор школи Сергій Петрович по-батьківськи турбується про кожного у рідній школі: “Сьогоднішні діти – майбутнє країни. І ми, дорослі, з надією віримо, що передамо їм вільну, незалежну, суверенну країну. Важке сьогодення країни – це біль і тривога кожного. Тому і діти підтримують патріотичний дух наших захисників: долучалися до акції “Лист пораненому”, “Малюнок солдату”, “Голуб миру” та ін. Меморіальна дошка на фасаді школи – це жива пам’ять про героя-захисника випускника нашої школи Віктора Верещака, який захищав Україну. Кожен чекає на довгоочікуваний мир у нашій країні”.
Щодень протоптаними стежками поспішають діти до школи: здобути знання, набути життєвого досвіду, поспілкуватися, а найважливіше – вчитись бути Людиною в цьому житті.


Участь у спільній діяльності об’єднала у єдиний дружній колектив Озадівської ЗОШ І-ІІІ ступенів вчителів, учнів та їх батьків. Романенко Валентина Власівна, директор школи, працює над втіленням мрії – у неї буде цілий освітній комплекс, де і навчатимуть, і розважатимуть, і оздоровлюватимуть. До пізнього вечора не гаснуть вікна школи: чути удари м’яча у спортивній залі, яка є однією із найкращих у районі; працюють учні у двох комп’ютерних класах, під’єднаних до мережі Інтернет; тренується у тирі команда стрільців – неодноразова переможниця районних змагань; клопочуться юннати в шкільній теплиці та працює над оформленням експонатів шкільного музею музейна рада. Колектив прагне створити школу творчості та духовної гармонії, яка надає знання, що відповідають державним стандартам освіти, де самореалізованою та самодостатньою відчуває себе кожна дитина.


“Обличчям школи є її учні” – стверджують педагоги Великопятигірської ЗОШ І-ІІ ст. (директор Алла Миколаївна Лотоцька). Сільська громада горда перемогами Корнійчук Каріни, Михайлюка Олега, Медяника Андрія, Портяник Аліни, Войтенко Софії, Тарахтелюк Уляни, Осипчука Максима, Тихончук Вікторії, Корнійчука Володимира, які прославили рідну школу в районі та області.
Волонтерська діяльність колективу школи, зустрічі з учасниками АТО – те невелике, що можемо і повинні сьогодні робити у кожній школі, у кожній родині.
Педагогічний колектив Радянської загальноосвітньої в минулому навчальному році працював над реалізацією державної освітньої політики, спрямованої на формування ключових міжпредметних та предметних компетенцій. Борис Якович Шевчук, директор школи, розповідає: “Всі учні одинадцятого класу успішно склали ЗНО з української мови, підтвердили річні та семестрові бали на середньому, достатньому та високому рівні. Випускниця школи Кравчук Дарія отримала Золоту медаль. ЗНО з української мови вона склала на 182 бали, з хімії на 183 бали, з біології на 193 бали. Наші учителі роблять усе, щоб діти отримували якісну освіту”.


Директор Райківської ЗОШ І-ІІ ст. Юрій Петрович Дзівалтівський переконаний, що моделюючи особистість учня школи, необхідно виходити із загальнолюдських та духовних цінностей, загальнодержавних орієнтирів, національних та регіональних особливостей. Компетентності школярів школи формуються через навчальні предмети та курси. Одним із найбільших надбань школи є введення в навчальний процес спецкурсу “Християнська етика”. Цей предмет зайняв належне місце не лише в навчальному, а й у виховному процесі. Запорукою успішного викладання цього курсу є співпраця між школою, сім’єю, церквою. Загальнолюдські та духовні цінності, які виховуються на уроках християнської етики, залишаються в учнів і за межами школи. Школярі виховуються як християни-патріоти, які люблять свій народ, свою Батьківщину.


image031_010Сьогодні в Рейській загальноосвітній школі працює 24 вчителі. Педагогічне звання “Вчитель-методист” присвоєно 6 вчителям, “Старший учитель” присвоєно трьом учителям. Значком “Відмінник освіти України” нагороджені Купчин В.М., Коляда Р.Е., Тимчик Г.Ф., Тимчик В.К., Бевзо Т.Є.
За роки свого існування школа дала путівку в життя багатьом славним трудівникам. Наставники гордяться випускниками, які працюють у різних галузях народного господарства. Під керівництвом директора школи, Купчин Валентини Михайлівни, у закладі реалізовано безліч проектів у галузі естетичного оформлення приміщення, що сформувало неповторне обличчя школи.


Якщо вам доведеться побувати в Садках, то увагу відразу приверне парк: величезні каштани, пишні липи, кучеряві берізки та стрункі ялини, які алеєю ведуть до школи. Директор школи Ірина Василівна Тринчук учитель-методист ділиться досвідом і щоденними турботами: “Успішно функціонує в школі співочий гурток керівником якого є Петрук Б.В. Вихованці гуртка активні учасники різних конкурсів і фестивалів. В цьому році вони вибороли першість у районному конкурсі “Кришталеві нотки”і стали лауреатами обласного конкурсу. Батьки, громада, випускники школи, депутати сільської ради, очолювані сільським головою Л.С. Міняйло, ЗАТ Українська каолінова компанія генеральний директор А.Ю. Гордієнко, П.П. Климчук, директор Н.І. Климчук та депутат районної ради М.П. Климчук постійно допомагають надати приміщенню сучасного вигляду, зробити його теплим і затишним. І за це їм слова вдячності і низький уклін”.


image035_011В Семенівській школі, директор Рубаносова Людмила Карпівна, всі заходи спрямовані на виховання поваги до традицій роду, українського народу, любові до батьків та України, формують почуття національної гідності. Пишається у школі і учителями: Сидорчук Любов Володимирівна, яка є лауреатом районного конкурсу “Вчитель року” в номінації українська мова і література, її учні є постійними призерами районних і обласних конкурсів ім. П. Яцика, Т.Г. Шевченека, “Патріот” і районних олімпіад; Бабущак Павло Миронович – вчитель музичного мистецтва, учні – призери, переможці районних конкурсів; Оленюк Олеся Петрівна – лауреат районного конкурсу “Вчитель року” в номінації “Хімія, біологія”, Христич Валентина Семенівна – вчитель початкових класів, її вихованці стали переможцями у районній олімпіаді серед учнів 4 класів “Найрозумніший”; Гніліцька Галина Анатоліївна – вчитель початкових класів, її учні є переможцями мовно-літературного конкурсу ім. Т.Г. Шевченка; Липова Марія Михайлівна, Цакоєва Оксана Василівна, учні яких є переможцями олімпіад з математики, англійської мови.
“Школа стоїть вчителем, а вчитель – своїми учнями. Кожна дитина зірочка, тож даймо їй засяяти” – девіз школи.


Половецька загальноосвітня школа І-ІІІ ст., директор Георгій Михайлович Гостяєв. Одним із пріоритетних напрямків роботи школи є виховання громадянина, що спрямоване передусім на розвиток патріотизму – любові до свого народу та України. Учні школи – активні учасники волонтерського руху, різноманітних акцій, спрямованих на формування патріотичних цінностей.


Історія Скаківської школи починається з далекого 1889 року, а через 100 років у селі побудували нову сучасну школу на 198 учнів, з їдальнею, спортзалом, стадіоном. Та в розрахунки проектантів життя внесло свої  корективи і кількість учнів, на жаль, поступово зменшувалась. Щоб покращити становище і ефективно використовувати всю площу, частину приміщення виділили під ДНЗ “Перлинка”, в якому на даний час виховується 20 дітей, у вихідні дні спортзал використовується як Будинок культури, з весни до осені на стадіоні займаються юнаки і дівчата, в актовій залі проходять шкільні та сільські урочистості. Школа є вагомою частиною села. І громада з розумінням підтримує, допомагає вирішувати нагальні проблеми. А шкільний колектив намагається відповідально виконувати свій основний обов’язок: навчати, розвивати, виховувати молоде покоління.
Директор Скаківської ЗОШ І-ІІ ст. Арбуз Галина Євстахіївна: “2014-2015 навчальний рік для школи розпочався незвично: вперше прапор школи на святковій лінійці підняв герой сьогодення, учасник АТО, колишній учень школи Борейко Сергій Олександрович. Почуття школярів і вчителів не передати у жодних переказах. Україні жити, бо тут такий народ”.


image041_012Скраглівська школа І-ІІІ ст., директор Олена Миколаївна Франчук. Невеликий звіт за 2014-2015 н.р.:
1. Всеукраїнський конкурс з англійської мови “Грінвіч” – Папірник Анастасія (5 клас), бронзовий призер (вчитель Хаустович Тетяна Борисівна).
2. Всеукраїнський конкурс ім. Петра Яцика – Косюченко Ганна – ІІІ місце, Дмитрук Данило – ІІІ місце, Супруненко Максим – ІІІ місце (вчителі Макарчук Галина Броніславівна, Шафранська Леся Миколаївна).
3. Конкурс ім. Т.Г. Шевченка – Карплюк Тетяна – І місце, Супруненко Максим – ІІ місце (вчителі Макарчук Галина Броніславівна, Шафранська Леся Миколаївна).
4. Районна олімпіада з англійської мови – Завадський Олег – І місце (вчитель Хаустович Тетяна Борисівна).
5. Районна олімпіада з російської мови – Марценюк Віталій – І місце, (вчитель Пустовар Олена Анатоліївна ).
6. Районна олімпіада з географії – Супруненко Максим – І місце (вчитель Бабійчук Оксана Леонтіївна).
7. Районна олімпіада з фізики – Солошак Каріна – І місце, Ільченко Микола – ІІІ місце (вчитель Щур Назар Васильович).
8. Участь у конкурсі “Зоологічна галерея” – ІІІ місце в області.
9. Участь у фотоконкурсі “Моя Україно”: районний етап – І місце – Орлюк Дарія, Булованчиков Валерій; обласний етап – ІІІ місце – Булованчиков Валерій.
10. Конкурс учнівської молоді “Перлини Бердичівщини” – І місце (вчитель Харчук Емма Йосипівна).
11. Районний конкурс “Кришталеві нотки” – ІІ місце (вчитель Харчук Емма Йосипівна).
12. Змагання з легкої атлетики (район):
– І місце Шевчук Денис (100 м);
– І місце Михайленко Олександр (800 м);
– ІІ місце Солошак Каріна (200 м);
– ІІ місце Шовтюк Ірина (800 м).
13. Районні змагання з кульової стрільби – ІІІ місце – Шевчук Денис, (вчитель Щур Василь Михайлович).
14. ІІІ місце у змаганнях “Старти надій”.
15. Нагорнюк Інна Вячеславівна брала участь у конкурсі “Вчитель року-2015” у номінації “Правознавство”.


image045_013За переказами старожилів, Слободищанську школу було засновано у XVIII столітті. В 50-х роках в школі працював вчитель історії Гаврило Григорович Богун. Разом з учнями на території села він проводив археологічні дослідження. Було знайдено кам’яні знаряддя праці, гончарний посуд, предмети побуту. Гаврило Григорович відкрив при школі музей, який у даний час знаходиться в приміщенні Будинку культури.
У 1920-1927 рр. у школі навчались майбутні Герої Радянського Союзу Грабчук М.Г. та Карпенко І.М. З 1973 року школа носить ім’я Героя Радянського Союзу І.М. Карпенка.
На даний момент в школі навчається 80 учнів і працює 17 вчителів. Директор школи Жанна Євгенівна Чумак, молода і енергійна випускниця Райківської школи, прекрасний вчитель англійської мови: “Наш успіх – у співпраці. Кожен учитель відчуває свою причетність до загального результату роботи. Наші діти творчі й активні, мріють стати гідними громадянами України та розбудовувати і захищати її. Ми не можемо взяти зброї, щоб допомогти країні. Але гідно робимо справу на своєму місці!”.


Терехівська загальноосвітня школа І-ІІ ст., директор школи Наталія Олександрівна: “Село Терехове є батьківщиною відомого англійського письменника Джозефа Конрада. Тут збереглися алеї старого парку, деякі господарські будівлі. Як і кожен директор, мрію, щоб школа виділялася серед інших, турбуюся про її високу репутацію, про формування і продовження тільки їй притаманних традицій, про створення комфортних умов продуктивної, творчої праці, навчання, виховання та відпочинку всіх учасників навчально-виховного процесу. Звичайно, для кожного керівника важливо, які він обере технології управління школою, наскільки вдалим та якісним буде їх вибір та застосування. Тому в управлінській діяльності керуюся принципами рівноправного партнерства, демократизації та гуманізації”.


Школа – це світоч розуму. Усі діти не можуть мати однакові здібності. І найважливіше завдання школи — виховання здібностей. Дитина повинна жити у світі краси, гри, казки, музики, малюнка, фантазії, творчості (В.О. Сухомлинський).
image047_014Ці слова видатного педагога дуже вдало відображають діяльність Хажинської школи.
У школі працюють гуртки: “Фантазери”, “Співучі краплинки”, “Конвалія”, гурток писанкарства, з бадмінтону.
Успіхи, досягнення і перемоги учнів – це перемога школи. І ми маємо багато перемог і успіхів наших учнів у районних конкурсах: “Паперовий світ” (Ксензук Діана, Лісовий Микола, Галяс Володимир), “Кришталеві нотки” (Аніщенко Анастасія), “Поліські візерунки” (Ковальчук Діана, Аніщенко Анастасія).
Радіємо від перемог наших вихованців у ІІ етапі Всеукраїнських предметних олімпіад: Корнійчук Валерія (математика, українська мова, фізика, біологія), Лучук Денис (хімія, українська мова), Контуш Віктор (історія України, фізика), Середа Михайло (хімія, фізика, українська мова, біологія, географія).
У своїй роботі керуємося такими принципами: демократичність, толерантність, цілеспрямованість.
Всі зусилля педагогічного колективу спрямовані на результат своєї діяльності – а це випускник школи, в якого сформовано рівень соціальної зрілості, достатньої для забезпечення його автономності та самостійності у різноманітних сферах життєдіяльності, здорова, компетентна, соціально-адаптивна та творча особистість, з розвиненою потребою у самореалізації та самовдосконаленні, з гуманістичним світоглядом та почуттям відповідальності за долю України.


“Допоможемо дітям стати щасливими!” — це девіз діяльності педагогічного колективу Швайківської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Директор школи Білан Ірина Степанівна: “В концепцію розвитку школи покладено ідею співробітництва, а вся діяльність навчального закладу вибудовується так, щоб сприяти становленню особистості як творця і проектувальника власного життя. Відповідно до Концепції профільного навчання школа надає послуги з професійного навчання за ліцензованою професією “8322 Водій автотранспортних засобів (категорія “С”)”.
Швайківська школа – базовий заклад району з героїко-патріотичного виховання. Для педагогічного колективу закладу патріотичний напрямок роботи є пріоритетним. Тому цілий ряд заходів, які щорічно проводяться у школі, спрямовані на вшанування героїв та учасників військових дій в Афганістані та АТО. Центром дослідницької та екскурсійної роботи є і шкільний музей імені воїнів-інтернаціоналістів, який працює в закладі з 2003 р.
image051_015З метою формування особистості, яка усвідомлює свою приналежність до українського народу, шанобливо ставиться до рідних святинь та національних духовних надбань у закладі викладається народознавство за рахунок варіативної частини навчального плану. Спільна пошуково-дослідницька робота школи, родини, учнів у народознавчому напрямку втілилася у створеній при школі “Хатині українського рушника”. Система козацького виховання у школі відроджена у діяльності дитячих громадських об’єднань “Оберіг” (1-4 кл.), “Воля” (5-9 кл.), “Лад” (10-11 кл.).


2015_09_01_04Маркушівська ЗОШ І-ІІІ ст., директор Людмила Броніславівна Михальченко.
У рамках Міжнародного проекту “Освіта для сталого розвитку в дії” БО “Вчителі за демократію та партнерство” за підтримки Інституту педагогіки НАПН України та Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України у 2014-2015 навчальному році проведено Всеукраїнський конкурс-огляд загальноосвітніх навчальних закладів “Школа сприяння сталому розвитку”.
Журі відзначило високий рівень освітньої діяльності і серйозні професійні здобутки педагогічного колективу Маркушівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, велику роботу щодо інтеграції змісту освіти для сталого розвитку в навчальні плани, зміст навчальних предметів, виховну роботу школи, формування здоров’я та ресурсозбережувальних компетентностей учнів. Конкретні дії педагогів та учнів, спрямовані на набуття навичок сталого стилю життя, раціонального використання ресурсів, які здійснюються у школі, мають велике значення саме сьогодні, коли наша країна переживає важкі часи.
Рішенням журі Всеукраїнського конкурсу Маркушівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів визнано “Школою сприяння сталому розвитку”.
У 2014-2015 н.р. Маркушівська школа виборола І місце у обласній спартакіаді.
Маркушівська загальноосвітня – це школа дитячих мрій, що обов’язково збуваються!


Основне завдання учнівського т а педагогічного колективів Старосолотвинської ЗОШ І-ІІІ ступенів (директор Ляшевська Марина Олексіївна) – зберегти те, що мають, по можливості поповнити, покращити, адже з любов’ю називають свою школу парком. Піклування про збереження природи допомагає у вирішенні проблеми виховання екологічної культури та потреби у здоровому способі життя, створення комфортних умов життєвого простору.
Сьогодні існує гостра потреба в таких освітніх установах, які здатні дбайливо зберігати моральні цінності, виховувати в учнів високі духовні потреби. При цьому школа повинна бути не елітарною, а такою, що забезпечує доступність якісної освіти, створює всім учням умови для вільного розвитку. Керівник школи переконана: “Наша школа – “Школа сучасної людини”. Завдання школи – навчити жити, наша школа – школа життя. Ми повинні виховувати людину, здатну створити своє власне життя, здатну до самовизначення…”.
Ми надаємо учням оптимальні можливості для інтелектуального розвитку, сприяємо оволодінню навичками пошукового мислення, готуємо до активної діяльності, формуємо високу конкурентоспроможність на ринку праці за рахунок розвитку особистої емоційної стійкості, орієнтації на досягнення успіху, а також психологічної готовності до сприйняття неуспіху. І призначення сучасної школи полягає в тому, щоб кожен знайшов свій інтерес у житті, своє покликання.

Так, в освіті сьогодні багато проблем, проте Дитина йде до школи щодня, а Учитель навчає, навчає терпляче й наполегливо. Нехай буде благословенною доля і Учителя, і Учня.