Додому НОВИНИ Влада і громада Утворено Координаційну раду з питань місцевого самоврядування при голові районної ради

Утворено Координаційну раду з питань місцевого самоврядування при голові районної ради

534
ПОДІЛИТИСЬ

29 січня 2016 року відбулась нарада з сільськими та селищним головами. Нараду відкрив голова районної ради Максим Самчик, який ознайомив з порядком денним засідання та повідомив, що з метою вироблення узгоджених пропозицій з питань розвитку місцевого самоврядування та координації зусиль органів місцевого самоврядування, спрямованих на забезпечення соціально-економічного та культурного розвитку є пропозиція утворити Координаційну раду з питань місцевого самоврядування. Наголосив, що Координаційна рада є дорадчо-консультативним органом і діє при голові районної ради, рішення Координаційної ради мають рекомендаційний характер. Пропозиція утворити Координаційну раду з питань місцевого самоврядування при голові районної ради була підтримана сільськими та селищним головами одноголосно.

Керуючий справами виконавчого апарату районної ради Лариса Савенко ознайомила присутніх з основними розділами Положення про Координаційну раду з питань місцевого самоврядування. Акцентувала увагу на переліку питань, які можуть розглядатися на Координаційній раді. Повідомила, що у засіданнях Координаційної ради можуть брати участь посадові особи органів місцевого самоврядування інших рівнів, керівники асоціацій та об’єднань місцевого самоврядування. Звернула увагу, що Координаційна рада у своїй практичній роботі взаємодіє з президією, постійними комісіями районної ради, виконавчим апаратом районної ради. Зазначила, що основною формою роботи Координаційної ради є засідання, які проводяться в разі необхідності, але не рідше 1 разу в квартал. Внесла пропозицію затвердити Положення про Координаційну раду з питань місцевого самоврядування при голові районної ради. Дана пропозиція також була підтримана сільськими та селищним головами одноголосно.

Представники Бердичівської ОДПІ Головного управління ДФС у Житомирській області Онуфрієнко К.І. та Шуляр Л.П. проінформували про порядок подання звітності неприбутковими організаціями, порядок нарахування та сплати плати за землю, місцеві податки та збори, порядок справляння єдиного соціального внеску та про деклараційну компанія – 2016.

IMG_4371_1Начальник відділу з питань правового забезпечення діяльності ради, комунальної власності та регулювання земельних відносин виконавчого апарату районної ради Сергій Воронович повідомив про типовий статут територіальної громади. Зазначив, що важливою нормативною умовою функціонування територіальної громади та органів і посадових осіб місцевого самоврядування є правові акти, прийняті в системі місцевого самоврядування, насамперед статути територіальних громад. Адже чинне законодавство України про місцеве самоврядування надає право з метою врахування історичних, національно-культурних, соціально-економічних та інших особливостей здійснення місцевого самоврядування представницький орган місцевого самоврядування на основі Конституції України та в межах законодавства може прийняти статут територіальної громади села, селища.

IMG_4372_1Головний спеціаліст РС УДМС Юлія Кузьміна наголосила щодо забезпечення виконання Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг” від 10 грудня 2015 року № 888-VIII.

Також на нараді було розглянуто питання оздоровлення дітей Бердичівського району в оздоровчому дитячо-юнацькому закладі “Березовий гай” в 2016 році.

Начальник Бердичівського райавтодору Анатолій Поліщук зосередив увагу сільських, селищного голів на можливому заключенні договору на виконання робіт по благоустрою доріг.