Додому НОВИНИ Учні Ліцею №15 – за безпеку руху

Учні Ліцею №15 – за безпеку руху

276
ПОДІЛИТИСЬ

У сучасній освітній системі питання охорони життя, збереження і зміцнення здоров’я дітей, формування в них умінь, навичок безпечної поведінки у предметному, природному, соціальному довкіллі є одним із пріоритетних. Оскільки саме від фундаменту, закладеному в дитинстві, залежить майбутнє повноцінне і щасливе життя вже дорослих громадян нашої держави.

Важливою складовою безпеки життєдіяльності людини є правила поведінки під час дорожнього руху, недотримання яких призводить до страшних наслідків. Саме тому команда Бердичівського міського ліцею №15 «Стоп-контроль!» бере участь у Всеукраїнському змаганні хештег-марафон «SafetyChallenge#Love30». Позаду вже два етапи, які з честю виконали ліцеїсти. Команда розробила та спроєктувала посібник для вивчення правил безпеки на дорозі для дітей молодшого шкільного віку. Було проведено тестування посібника учнями навчального закладу. Відбулися цікаві та змістовні зустрічі учнів, педагогів, батьків з працівниками ювенальної превенції, лекції з начальником сектору ювенальної превенції Олесею Чубохою, практичним психологом Кравченко М.О. Медичними працівниками Корчинською К.В. та Перегудою Д.Р. проведено тренінги з надання першої медичної допомоги під час ДТП. Про правила дорожнього руху для велосипедистів розповіла та показала презентацію учасниця команди – мама учня 7-Б класу Дзюбенко Т.О.

Завдання III етапу – участь в інфраструктурному проєкті, який сприятиме покращенню безпеки пішоходів, користувачів мікромобільного транспорту, маломобільних груп населення. З цією метою учні разом із наставниками команди звернулись з листом до начальника управління освіти і науки виконавчого комітету Бердичівської міської Ради Валентини Адаменко. У листі – прохання посприяти прискоренню встановлення дорожньої розмітки «Увага! Діти!», пристроїв примусового зниження швидкості на вулиці Михайла Грушевського біля центрального входу в ліцей, нанесення та поновлення розміток щодо переходу по вулиці Шевченка поблизу навчального закладу. Адже з цим питанням адміністрація БМЛ №15 вже зверталась до міськвиконкому у січні 2021 р., і на засіданні комісії з безпеки дорожнього руху було прийнято рішення про можливість встановлення дорожніх знаків та нанесення дорожньої розмітки по вулиці Грушевського, облаштування пристроїв примусового зниження швидкості біля входу у ліцей №15. Про це було надруковано у місцевій газеті «Земля Бердичівська» за 12.02.2021 р.

Це допоможе безпечному руху пішоходів та транспорту поблизу ліцею. Адже ця проблема є доволі актуальною в соціально-психологічному аспекті і потребує пошуку ефективних шляхів розв’язання. Дякуємо за співпрацю всім учасникам проєкту та всім, хто допомагав і допомагає у його здійсненні. Міцного здоров’я, мирного неба і безпечних усім доріг!

Н.П. Єдінова,
заступник директора з навчально-виховної роботи.