ПОДІЛИТИСЬ

У нинішньому навчальному році учні ПТУ №4 м. Бердичева взяли участь у Міжнародному конкурсі з інформатики та комп’ютерної вправності “Бобер”. Постой Дмитро (група №10 електромонтерів), Рибак Сергій (група №12 слюсарів із складання металоконструкцій), Бабін Олександр (група №1електрогазозварників) успішно виконали завдання конкурсу, продемонстрували достатній рівень навчальних досягнень з інформатики та інформаційних технологій. Звіти за результатами Конкурсу подаються до Міністерства освіти і науки України, отож, нам, педагогам, не буде соромно за своїх учнів, бо ті пройшли відбір і одержали сертифікати учасників конкурсу.

У сьогоднішній освіті вибудувана струнка система учнівських олімпіад – від шкільної до міжнародної. Але такі олімпіади з інформатики проводяться лише з програмування. У них бере участь відносно невеликий процент дітей, та й величезний і цікавий пласт інформаційних технологій, які вивчаються, несправедливо довгий час був поза учнівськими змаганнями. Ідея такого конкурсу виникла в 2003 році під час проведення в США Міжнародної Олімпіади, там же з’явилась і назва конкурсу. Одинадцять країн – Австрія, Данія, Естонія, Єгипет, Ізраїль, Латвія, Литва, Нідерланди, Німеччина, Польща, Фінляндія – утворили Міжнародну Спільноту “Бобер”, завдання якої – розробка та узгодження завдань національних конкурсів країн-учасників з метою підвищення комп’ютерної грамотності дітей, ознайомлення і зацікавлення сучасними інформаційними технологіями, комп’ютерною технікою та літературою. В 2007 році Україна вперше взяла участь в роботі щорічного зібрання Міжнародної Спільноти “Бобер”, а 21 грудня 2008 року відбувся перший український конкурс, в якому взяли участь 1429 учнів 5-11 класів.

Щорічно все більше українців долучається до участі в конкурсі, адже значення шкільного курсу інформатики, в якому учні вивчають основні принципи та ознайомлюються з сучасними напрямками розвитку цих технологій, з кожним роком зростає. Учні ПТУ №4 усвідомлюють: щоб бути конкурентоздатним у своїй галузі, кожний фахівець повинен досконало володіти сучасними інформаційними та комунікативними технологіями.

С. Трембовецька, викладач ПТУ №4