Додому НОВИНИ Влада і громада У Бердичеві з 1 вересня назавжди відключать аналогове телебачення

У Бердичеві з 1 вересня назавжди відключать аналогове телебачення

574
ПОДІЛИТИСЬ

З 1 вересня 2018 року за рішенням влади на всій території України, і в Бердичеві зокрема, буде припинене аналогове ефірне мовлення національних та місцевих телеканалів. Це пов’язано з міжнародними зобов’язаннями країни щодо впровадження цифрового мовлення. Найбільш популярні телеканали, такі як “Інтер”, “НТН”, “1+1”, “СТБ”, “Україна”, “ICTV”, та місцеві канали, зникнуть з екранів телевізорів тих глядачів, які приймають сигнал на звичайну телевізійну антену – таких сьогодні лише на Житомирщині понад 130 тисяч людей. Загалом по Україні доступ до телебачення можуть втратити близько 4 мільйонів людей, які дивляться телевізор через аналогову антену.

Щоб і надалі мати змогу дивитись національні телеканали, необхідно обрати інший тип прийому сигналу. Є декілька варіантів.

Перший варіант: придбати цифровий Т2-приймач, який підключається до існуючої антени. Середня вартість приймача у магазинах Бердичева становить від 320 до 500 гривень в залежності від моделі та виробника. Якщо антени немає, то придбання її обійдеться ще в 150 гривень. У випадку такого підключення можна дивитись 30 телеканалів, але виключно українських, та ще й абсолютно безкоштовно.

Другий варіант: можна придбати новий телевізор із вбудованим Т2-приймачем. Мінімальна вартість такого телевізора становить від 4000 гривень. До нього також необхідно буде підключити антену. Знову ж таки, як і в попередньому варіанті, це будуть виключно українські телеканали.

Третій варіант: підключитись до кабельного телебачення. Це можуть зробити мешканці міста та Гришківець. Кабельне телебачення платне, разовий платіж за підключення варіюється від 70 гривень у багатоквартирних будинках до декількох сотень у приватному секторі. Середня вартість плати за місяць користування послугою становить від 50 гривень. Але перелік телеканалів тут значно ширший – в залежності від оператора тут є й закордонні телеканали (російські, польські та ін.).

Четвертий варіант: підключити інтернет-телебачення. На сьогодні значна кількість осель бердичівлян вже підключена до мережі Інтернет. Достатньо лише замовити в оператора додатковий телевізійний пакет, який коштує від 30 до 50 гривень на місяць. Також в залежності від обраного пакету ви отримаєте для перегляду ті телеканали, які забажаєте – як українські, так й іншомовні. А взагалі – увесь світ.

П’ятий варіант: придбати супутникову антену. Мінімальна вартість тюнера, супутникової тарілки та встановлення цього обладнання становить 2000-2500 гривень. Переважна більшість тюнерів, які зараз продаються, дають змогу дивитись канали, які знаходяться у вільному доступі. А це від 100 до 200 та більше каналів. Але необхідно врахувати, що незабаром із метою покращення наповнення ефіру, національні телеканали можуть закодувати супутниковий сигнал. Якщо це станеться, то для перегляду українських телеканалів потрібно буде придбати новий супутниковий тюнер.

З усіх перерахованих варіантів лише кабельне телебачення забезпечує підключення одночасно декількох телевізорів (в кімнаті, на кухні, в дитячій). Інші варіанти такої можливості не забезпечують – для другого телеприймача необхідно буде придбати ще один супутниковий тюнер чи тюнер Т2.

Який із варіантів обрати, кожен має вирішити сам. Але головне: не зволікайте і потурбуйтесь про придбання обладнання завчасно.

Анатолій Горобчук.