Додому НОВИНИ Медицина У Бердичеві перевищено епідпоріг захворюваності на ГРВІ та грип

У Бердичеві перевищено епідпоріг захворюваності на ГРВІ та грип

520
ПОДІЛИТИСЬ

Приблизно кожні сорок років загострюється епідеміологічна ситуація в країні. Це пов’язано з циркуляцією повітряних потоків, що переносять захворювання з циклічністю повернення того чи іншого захворювання на ті чи інші території. Одним із найбільш поширених гострих респіраторних захворювань вірусної природи є грип.

Кожний з нас хоча б раз хворів на грип і це ніколи не закінчувалося плачевно. Однак, згідно зі статистикою, в Україні більше п’ятдесяти смертей в останній сезон захворюваності викликав грип. Ці дані були підтверджені Міністерством охорони здоров’я. Це не означає, що смерть настала саме в результаті зараження грипом, все куди простіше. При хворобі температура тіла людини різко і швидко зростає, і якщо момент, коли її ще можна було знизити, втрачено, або просто не прийнято жодних заходів щодо одужання, то ймовірність того, що людина просто “згорить зсередини” вкрай велика. Під терміном “згоряти” мається на увазі розплавлення і припинення функціонування органів в результаті вкрай високої температури тіла, коли зв’язки між молекулами розпадаються, структура порушується, у результаті чого відбувається смерть людини від перегріву. З причини того, що кордони світу зараз стерті, і людський потік нескінченно циркулює, хвороби переносяться вкрай швидко, імунітет проти них відсутній або слабко розвинутий, а відстежити шляхи їх появи практично неможливо. Дуже часто саме таким способом на будь-яку територію заносилися нові штами вірусів, які викликали епідемії або навіть пандемії.

Якщо взяти до уваги висновки Державної установи “Житомирський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України”, то можна сказати, що за перший тиждень нового 2017 року в Житомирській області знизилась захворюваність на гострі респіраторно-вірусні інфекції та грип, але епідеміологічний поріг перевищений у 8 районах області та містах Житомир і Бердичів. Станом на 10 січня у Бердичівському районі епідпоріг не перевищено, проте на грип захворіли 45 мешканців сіл, з них 11 дітей. У місті Бердичеві зареєстровано 675 випадків захворювань на грип та ГРВІ, в тому числі 349 — серед дітей, епідпоріг перевищено (66,5%). Із числа уражених недугою містян до лікарні госпіталізовано 45 хворих, у їх числі 24 дитини.

Серед дитячого населення, в порівнянні з попереднім тижнем, захворюваність знизилась на 44,4%, —  констатують фахівці лабораторного центру. Найчастіше традиційно хворіють дітки до 4 років.

Загалом вірусологічною лабораторією обласного лабораторного центру за тиждень обстежено 24 хворих та отримано 11 позитивних результатів (45,8%). Захворювання в основному були викликані грипом А – 45,4%, парагрипом – 9%, аденовірусами – 18,1% та Rs-вірусами – 27,3%). Отже, не на стільки страшний грип, як ускладнення від нього.