ПОДІЛИТИСЬ

Масштабний районний захід з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення, 72-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та Дня матері в Україні цьогоріч пройшов у мальовничому місці – на базі позашкільного навчально-оздоровчого закладу дитячо-юнацький табір “Березовий гай”.

У супроводі сільських голів, рідних, керівників ветеранських організацій на захід до табору прибули сивочолі ветерани. Цього дня вони були оточені дитячим сміхом, молодістю та неабиякою завзятістю і активністю, оскільки на честь травневих свят у таборі проводився районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”).

Досить символічним є те, що День пам’яті і примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відзначався саме у такій формі. Старше покоління, яке пережило жахи війни та післявоєнні роки, зрілі люди та молодь, яка зростає і виховується у дусі патріотизму і любові до рідної землі – усі разом гарно провели час.
З вітальними словами та словами вдячності за мужність та нескореність, за відвагу та бойовий дух, до ветеранів звернулися голова райдержадміністрації Едуард Томашевський, голова районної ради Максим Самчик, помічник народного депутата України Олександра Ревеги Софія Томашевська, голова райради ветеранів Валентина Кроснік, керівник районної організації ТОВ “Червоний Хрест” Марія Швайківська, ветеран праці Марія Ейсмонт. На заході також були присутні представники громадських та волонтерських організацій, військовослужбовці в/ч В3231, учасники юнацького клубу при Північному регіональному управлінні Державної прикордонної служби України.

Присутні вшанували хвилиною мовчання полеглих захисників України різних поколінь. Працівники районного Центру культури і дозвілля подарували гостям заходу художні номери та власноруч виготовлені квіти-маківки, ТОВ “Червоний Хрест” – солодощі, а учні – учасники змагань – обдарували ветеранів букетами з живих квітів. Для усіх присутніх вихованці військово-спортивного юнацького клубу продемонстрували показовий виступ рукопашного бою. Далі учасники спортивної гри “Джура” активно змагалися.

По завершенню урочистої частини ветеранів запросили на “бойові 100 грам” та скуштувати солдатської каші. На дітей також чекав смачний обід, приготовлений на справжній польовій кухні, справжніми воїнами-захисниками. Учні мали змогу скуштувати юшку, солдатську кашу та посмакувати узваром.

Слід зазначити, що організація і проведення заходу такого масштабу є вагомим чинником у вихованні і загартовуванні в учнівської молоді духу патріотизму, дає чудову нагоду нашим ветеранам зустрітися з бойовими товаришами, можливість поспілкуватися, згадати часи, коли вони були молодими, коли стали на захист своєї Вітчизни, поділитися спогадами і передати свій досвід нинішньому поколінню.
На змаганнях були представлені 12 команд, учні 8 – 10 класів, об’єднані у так звані рої. Кожен рій для участі у змаганнях підготував власну атрибутику, прапорець і форму – однострій. Учасники гри боролися за першість у наступних номінаціях: “Впоряд” – шикування у одну лаву, розмикання і змикання рою, повороти і крок на місці; “Туристсько-спортивна смуга перешкод”; “Стрільба” – стрільба з пневматичної гвинтівки; “Рятівник” – змагання, де мало зміст надання першої медичної невідкладної допомоги постраждалому; “Відун” – конкурс на знання історії часів Українського козацтва.

За результатами по кожному виду змагань суддями було визначено команди, які посіли призові місця. А згодом і виведений загальний результат. Так, ІІІ місце у загальному заліку у спортивній грі “Джура” посіли учні Скраглівецької ЗОШ, ІІ місце – Маркушівська ЗОШ, переможцями змагань стали вихованці Гришковецької гімназії. Усі команди були нагороджені грамотами за першість у окремих видах змагань, а також отримали за участь м’ячі. Команди-переможниці отримали Кубки і грамоти, а команда Гришковецької гімназії готуватиметься до обласних змагань. Приємну церемонію нагородження проводили голова райдержадміністрації Едуард Томашевський, голова районної ради Максим Самчик і начальник відділу у справах сім’ї, молоді і спорту Галина Галущак.

Проведення даного заходу стало б не можливим без вагомої підтримки народного депутата України Олександра Ревеги та його помічника Софії Томашевської, командира в/ч В3231 Андрія Маліновського,  працівників структурних підрозділів райдержадміністрації, апарату районної ради.  За спонсорську допомогу дякуємо ТОВ “Скраглівецьке хлібозаготівельне підприємство” в особі керівника Шепель Сергія, ПП “Кароля” – керівник Сиротенко Євген, Левицькому Роману – депутату Бердичівської міської ради, ФГ “Віктор Д” – в особі керівника Дідух Оксани, ФГ “Тамерлан” – керівник Ольшевський Антон, СФГ “Дружба” в особі керівника Боцян Сергія, ФОП “Прокопенко  А.А.”.

Ми пам’ятаємо, яким жахіттям була Друга світова для наших дідів і прадідів, ми знаємо, що той хто захищає свою землю, завжди перемагає, ми віримо, що всі, хто загинув від ворожих куль тоді, чиє життя забрала війна у ХХІ столітті  високо з небес пильно спостерігають за нами. Пам’ятати про подвиг Героїв усіх часів – це наш святий обов’язок, адже тільки пам’ять нетлінна.