Додому НОВИНИ Влада і громада У жителя Бердичева правоохоронці вилучили наркомі сні рослини.

У жителя Бердичева правоохоронці вилучили наркомі сні рослини.

503
ПОДІЛИТИСЬ

10 червня дільничні інспектори Бердичівського міськвідділу міліції виявили насадження снотворного маку на присадибній ділянці 42-річного місцевого жителя. Господар намагався запевнити правоохоронців, що це самосій. Втім, працівники міліції мають обґрунтовані підозри щодо умисного порушення законодавства.

– Цей чоловік раніше не одноразово притягувався до кримінальної відповідальності за злочини, пов’язані з незаконним обігом наркотиків, у тому числі за виготовлення і збут, – повідомив начальник Бердичівського МВ УМВС Роман Зайцев.

Слідчо-оперативна група вилучила з присадибної ділянки бердичівлянина 139 рослин снотворного маку, які нині направлені на експертне дослідження. Водночас розпочато досудове розслідування за ч.1 ст. 310 (Посів або вирощування снотворного маку чи конопель) Кримінального кодексу України.

Правоохоронці нагадують, що на території області тривають оперативно-профілактичні заходи під умовною назвою “Мак 2015”, метою яких є виявлення та попередження фактів незаконного вирощування нарковмісних рослин на присадибних ділянках жителів регіону.

Шановні громадяни! Чинним законодавством встановлені обмеження, що стосуються посіву снодійного маку та конопель. За їх порушення передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Так, незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості до 100 рослин або конопель у кількості до 10 рослин – караються штрафом від 18 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Посів або вирощування маку в кількості від 100 до 500 рослин або конопель від 10 до 50 розцінюється вже як кримінально каране діяння, за яке передбачено, у тому числі, й арешт до 6 місяців або обмеження волі строком до 3 років.

Бердичівський МВ УМВС України
в Житомирській області.