Додому НОВИНИ Влада і громада У залі засідань Бердичівської районної ради відбулося засідання круглого столу

У залі засідань Бердичівської районної ради відбулося засідання круглого столу

631
ПОДІЛИТИСЬ

29 березня 2016 року у залі засідань Бердичівської районної ради відбулося засідання круглого столу на тему: “Децентралізація влади та реформування місцевого самоврядування”.

Захід проходив за ініціативи обласної ради та Офісу реформ у Житомирській області спільно з Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування Житомирської облдержадміністрації та Житомирської обласної ради.

У засіданні брали участь голова районної ради Максим Самчик, голова районної державної адміністрації Євген Томашевський, радник голови Житомирської обласної ради Петро Рудницький, начальник відділу медицини катастроф та організації медичної допомоги населенню управління охорони здоров’я ОДА Олексій Андрушко, методист Житомирського інституту післядипломної педагогічної освіти Антоніна Стельмах, начальник навчально-методичного відділу Оксана Олексюк.

На зібрання запрошені сільські та селищний голови, депутати районної та сільських рад, директори загальноосвітніх шкіл району, завідуючі дошкільних навчальних закладів та закладів культури, представники сільської медичної мережі.

IMG_0427_1Радник голови обласної ради Петро Рудницький дав визначення поняттю “децентралізація” та проінформував учасників “круглого столу” про процес об’єднання територіальних громад на Житомирщині. Обговорено основні проблеми впровадження реформ децентралізації та створення об’єднаних територіальних громад. Одним із перших було розглянуто питання бюджету територіальних громад, реформування медичних та освітніх послуг після впровадження децентралізації. Зазначалися й переваги об’єднання, зокрема громади отримають фінансові ресурси, якими зможуть самостійно розпоряджатися, додаткові преференції від держави, які будуть виражатися удотації, інвестиції з регіонального фонду розвитку, додаткові податкові надходження, субвенції на освітню та медичну галузь.

Обговорено питання про економічну складову об’єднаних територіальних громад та розвиток їх інфраструктури. На прикладі розглянули створену у Народицькому районі Народицьку об’єднану територіальну громаду. Якщо раніше район був дотаційним, то зараз на рахунку у казначействі мають достатньо коштів, які можуть використані на вирішення соціально-економічних проблем, а куди і як ці кошти ефективніше спрямувати буде вирішувати тільки громада.

Максим Самчик зазначив, що у нас також є стратегія щодо перспективного плану розвитку та об’єднання громади, ми готові до об’єднання і будемо об’єднуватися, тільки при сприятливих умовах. Потрібно зберегти Бердичівський район і об’єднати його в одну громаду, щоб в результаті утворити спроможну та потужну структуру з сильним потенціалом.

У жвавій дискусії учасники “круглого столу” обговорювали питання децентралізації. Кожен із присутніх мав можливість задати питання доповідачам та отримати відповідь.