Додому НОВИНИ Влада і громада У мерії представили Програму, за якою розвиватиметься Бердичів у наступні два роки

У мерії представили Програму, за якою розвиватиметься Бердичів у наступні два роки

424
ПОДІЛИТИСЬ

У вівторок, 2 лютого, в мерії підводили підсумки року, що минув, та представили стратегічний документ, за яким житиме місто у найближчі два роки.

На засіданні виконавчого комітету з доповіддю виступили всі заступники міського голови і доповіли, наскільки вдалося виконати програму соціально-економічного розвитку в розрізі кожної галузі у 2018 році та вказали на ті напрямки, яких не змогли осягнути. Резюмуючи доповіді Таміли Павлішиної, Валентини Адаменко,Сергія Онофрійчука, міський голова Василь Мазур вказав: “Дякувати Богу, ми зробили все, що могли по наслідках градопаду, завершили рік з перевиконанням бюджету, хоч розпочинали його з великою тривогою: війна в країні, впровадження реформ та недофінансування на 11 млн. грн. освітньої та 2 млн. грн. медичної галузей. А життя іде, потрібно ремонтувати дахи, асфальтувати дороги… Якби ці гроші вкласти в благоустрій, було б істотно краще. У реальному житті фінансування як у кожній сім’ї — доводиться розставляти пріоритети. Але всупереч усьому нам вдалося зберегти мережу шкіл, позашкілля. Якщо ми закриємо якусь із загальноосвітніх шкіл, втратимо музичну, художню, спортивну школи, ЦПО ім. О.Разумкова, ми ніколи їх не відновимо. Сьогодні Центр позашкілля ім. О.Разумкова потрібно піддати реконструкції, всі ці витрати йдуть з одного кошика, і якщо ми щось не доробили, то населення має знати про надходження до бюджету, субвенції, дотації і куди ті кошти витрачено. Життєдіяльність міста — це як жити в приватному будинку: зробив одне, інша проблема назріла. Тож і цього року в черзі багато нагальних справ, а на медицину знову не вистачає 17 млн. грн. Поруч з цим водогінні мережі, автошляхи, міжбудинкові проїзди, вуличне освітлення, покрівлі деяких будинків, внутрішньо будинкові мережі “обносилися”, вони чекають на ремонт”.

Щоб мати повну картину потреб, володіти інформацією з перших вуст, на засідання виконавчого комітету запросили очільників житлово-комунальних підприємств, голів товариств співвласників будинків. Відтак, до звіту й планування додалося обговорення багатьох питань життєдіяльності міста. У робочому режимі засідання знайшли багато компромісних рішень.

Проект “Програми соціально-економічного розвитку на 2019-20-ті роки” складається з 50 аркушів та трьох додатків. Програма передбачає 15 напрямків. До неї входить частина невиконаного у попередній рік. Серед пріоритетних напрямків житлово-комунального господарства — ремонт інженерних мереж, заміна насосного обладнання, будівництво котельні у районі М’ясокомбінат. У числі основних заходів: проведення тендеру по переобладнанню приміщень першого поверху міськвиконкому для повноцінної роботи Центру адміністративних послуг, ремонт водонапірної арматури очисних споруд, будівництво дошкільного навчального закладу по вул. Братів Міхеєвих, проведення другої черги реконструкції приміщення гнійної хірургії, капітальний ремонт лікувального центру по вул. Здоров’я, капітальний ремонт закладів освіти, відновлення будівництва спорткомплексу поруч заднього двору костелу Святої Варвари і дитячо-юнацької спортивної школи ім. В.Лонського, капітальний ремонт ЦПО ім. О.Разумкова, завершення будівництва притулку для бродячих тварин, реконструкція шляхопроводу по вул. Житомирській, реконструкція, ремонт та будівництво каналізаційної системи в районі Корніловки, ремонт внутрішньобудинкових проїздів, реконструкція і ремонт зовнішнього освітлення.

З повним переліком запланованого можна ознайомитися на офіційному порталі міста Бердичева. Члени виконкому схвалили проектні пропозиції і передали документ на розгляд депутатських комісій та затвердження сесії міської ради.

Тамара Дроботюк.