Додому НОВИНИ У місті триває місячник знань дітьми основ безпеки життєдіяльності

У місті триває місячник знань дітьми основ безпеки життєдіяльності

553
ПОДІЛИТИСЬ

Традиційно у жовтні-листопаді в навчальних закладах міста зусиллями педагогічних колективів, учнів та спеціалістів підрозділів Державної служби надзвичайних ситуацій проводиться місячник знань дітьми основ безпеки життєдіяльності. Метою  проведення місячника є навчання учнів алгоритму дії при виникненні надзвичайної ситуації та надання їм необхідних знань.

У закладах освіти проводять уроки, виховні заходи, в ході яких ознайомлюють учнів з профілактикою надзвичайних ситуацій різного виду, особливу увагу приділяють  безпеці в осінньо-зимовий період, а саме: як уникнути пожежі у побуті, правила безпеки при користуванні газовими та електропобутовими приладами, хімічними препаратами.

11 листопада 2015 року за участю міського управління освіти і науки, Бердичівського міськрайонного відділу управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в Житомирській області, Бердичівської міської організації “Товариство Червоного Хреста України” на базі ЗОШ №5 пройшли показові заходи “Безпека – запорука життя!”.

Працівники підрозділу 9 Державної пожежної рятувальної частини продемонстрували основне спорядження рятувальника та способи гасіння пожежі.

Учні 1-5 класів стали учасниками вікторини “Твоя безпека в твоїх руках”. Для учнів 6-10 класів було організовано квест-гру. Діти пройшли ряд випробувань на станціях “Домедична допомога”, “Вибухонебезпечна”, “Протипожежна”, “Безпечна”, “Спортивна”.

Школярі вчилися надавати першу долікарську допомогу потерпілим: зупиняти кровотечу, накладати джгут, проводити штучне дихання та масаж серця. Показали свою фізичну вправність під час естафети на станції “Спортивна”. На станції “Вибухонебезпечна” ознайомилися з правилами поведінки в разі виявлення вибухонебезпечних предметів. Учасники квесту продемонстрували, як правильно одягати протигази, евакуюватися у безпечне місце після сигналу тривоги, зібравши в рюкзак все найнеобхідніше. На кожному пункті діти відповідали на запитання стосовно дій у різних надзвичайних ситуаціях.

Учасники заходу отримали  грамоти міського управління освіти і науки та подарунки від Бердичівського міськрайонного відділу управління Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Світлана Василівська,
методист ІМЦ управління освіти і науки
виконкому Бердичівської міської ради.

DSC_0010_1