Додому НОВИНИ У подорож навчальну – приємну і корисну

У подорож навчальну – приємну і корисну

925
ПОДІЛИТИСЬ

Черговий раз до прекрасного доторкнулися своїми серцями освітяни м. Бердичева, побувавши на семінарі профспілкових лідерів та керівників навчальних закладів, який відбувся чарівної вересневої пори.

На чудовій Хмельниччині у м.Дунаївці зустріли нас начальник управління освіти, молоді та спорту Дунаєвецької РДА Колісник В.В.та голова Дунаєвецької районної організації профспілки працівників освіти Пушко В.М.

Учасники семінару побували у Музеї природи рідного краю, який є гордістю району. У музеї, ініціатором створення якого став Юрій Крупник, налічується понад тисяча експонатів. Автором переважної більшості музейних експонатів є саме він, а за сумісництвом — керівником музею. Природа довершена, і ми не перестаємо дивуватися її чудесним витворам. “Кожне її створіння достойне захоплення, – каже Юрій Володимирович. – Тому хочеться, аби в нашому музеї люди могли оцінити красу навколишнього світу”. З музею делегація вийшла з подарунком – за загальною згодою опудало хижого птаха сокола тепер прикрасить кабінет зоології ЗОШ №5.

Наступним базовим місцем для проведення навчань став Дунаєвецький районний Будинок творчості школярів. На його базі створена галерея дитячої творчості. Вразив учасників семінару гурток образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва “Писанка” під керівництвом талановитого майстра писанки Валентини Войткової, яка популяризує народне декоративно-прикладне мистецтво серед дітей та молоді, навчає поважати українські духовні традиції, історію та звичаї краю. Валентина Войткова є автором зернової техніки виготовлення картин – із використанням круп рису, гречки, гороху, насіння маку, льону та кісточок винограду. Подаровані учасникам семінару ляльки-мотанки займуть своє достойне місце у музеї профспілки, що розташований в НВК № 10, а отримані ляльки-мотанки навзаєм, які передали ДНЗ № 4 (завідувач Чумак С.В.), будуть прикрашати виставковий зал Дунаєвецького Будинку творчості.

За круглим столом відбулася невимушена розмова. Освітяни дізнались про основні засади організації освітнього процесу та методи вирішення нагальних проблем освітньої галузі району. Зокрема, 27 автобусів забезпечують підвезення дітей району до навчальних закладів, що приємно і незвично для сьогодення.

Також освітяни завітали до Маківського НВК ЗОШ І-ІІІ ступенів-колегіуму, який очолює Сорокатюк Г.П. Нас зустріли прекрасні діти та прекрасна школа. Педагоги закладу, серед яких 7 методистів, займаються улюбленою справою – спонукають своїх вихованців до творчості, до духовного зростання. Дуже гарна в закладі комп’ютеризована бібліотека та читальна зала.

Освітяни-профспілчани відмітили, що у наших міст багато спільного, бо мета у нас одна – бути місцем самореалізації та самовизначення особистості й створення умов для її повноцінного інтелектуального, фізичного й духовного розвитку.

Після спілкування з колегами з інших областей стає зрозуміло: такі семінари сприяють розвитку духовних запитів, фахової майстерності, зміцненню єдності профспілкового руху. Тому ми висловили подяку за співпрацю, відзначили високий рівень освіти міста та роботи профспілкової організації і запросили завітати до Бердичева, щоб при нагоді поділитися власним досвідом.

Наступний крок – Спасо-Преображенський жіночий монастир у селі Головчинці. Він зустрів нас квітами, гарною погодою і розкішшю храмових будівель. Профспілчани змогли не лише зачерпнути святої води, а й під куполами Божих храмів звернутися до Всевишнього. Тут, мабуть, кожен намагався знайти спокій серцю, жадав очиститися, молився за родину і за нашу державу – Україну.

Перший день подорожі добігав кінця… Освітян зустрів санаторій “УКРАЇНА”, розташований у селі Маків Хмельницької області. Чарівне місце для гарного відпочинку! Тут і гарне лікування, і місцеві мінеральні води – аналог трускавецької та миргородської води. Лікує навіть відношення персоналу спального, водолікувального корпусів та їдальні. Члени семінару отримали індивідуальні консультації від лікарів кожен у своєму напрямку.

bancheny_2Наступного дня нас чекав Свято-Вознесенський чоловічий монастир, розташований у чотирьох кілометрах від містечка Герца. Це одне з найбільш незвичайних місць на Буковині. Його куполи видно навіть з Чернівців, до яких не менше 20 кілометрів.

Ще здалеку видно високу 60-метрову дзвіницю, блищать на сонці бані храмів. Біля воріт монастиря нас зупиняє охоронець, каже, що жінкам потрібно обов’язково одягнути спідниці та хустки на голови, які можна взяти у кімнаті за аркою. Надбрамна дзвіниця дуже нагадує Святу Софію Київську, але в Банченах вона в півтора разу вища.

Зараз у монастирі є вісім храмів, куди можна вільно зайти, поставити свічку, замовити Службу Божу, купити іконки. Ніхто не запитує, яку церкву ти відвідуєш. А ще є скит, де монахи усамітнюються від суєти і моляться. Тут вони підтримують благодатний вогонь з Єрусалима, який горить і вдень, і вночі. Але туристів туди не пускають.

Територія монастиря загороджена триметровим кам’яним муром. Подекуди встановлені відеокамери. Келії монахів знаходяться у сучасних будинках і нічим не нагадують аскетичне житло ченців. За словами екскурсовода, нині у монастирі налічується понад 80 монахів, священиків і послушників. На запитання, чому їх ніде не видно, одна з літніх монашок пояснила, що всі працюють.

bancheny_1Монастир має велике господарство: поле, городи, ферму, сад, пасіку, оранжерею, пекарню. Тобто монахи повністю забезпечують хлібом власного виробництва, сметаною, сирами не тільки себе і 360 дітей-сиріт, взятих на виховання, а і навколишні села. Є тут готель для паломників з трапезною, де вони можуть безкоштовно переночувати і поїсти. Побудовано семиповерховий реабілітаційний центр, де успішно лікують 100 хворих на СНІД дітей-сиріт та 100 дітей-інвалідів.

Свято-Троїцький собор розписували понад 60 російських та українських майстрів. Фрески робили за давньою технологією. У храмі є сім вівтарів. У кожному престолі знаходяться частки мощів святих. Усі, хто потрапив сюди, затамували подих від краси, наче потрапив до частинки раю серед суєти мирської, саме тут, здається, земне зустрічається з небесним.

Завершується ця прекрасна подорож відвідуванням міста Чернівців, історія якого нараховує більше 600 років. Єдиний в своєму роді музично-драматичний театр ім. О.Кобилянської, алея зірок, Буковинський державний медичний університет – все-все хотілося побачити профспілчанам.

Багато вражень привезли учасники семінару у Бердичів. Хочеться щиро подякувати управлінню освіти, міській владі, міському комітету профспілки вчителів та туристичній агенції “Мандри з нами” за сприяння у здійсненні цієї подорожі у світ духовності та краси. Профспілковим лідерам приємно було спілкуватись з колегами Хмельницької та Чернівецької областей. Освітяни-профспілчани щиро дякують заступнику голови обласного комітету профспілок освіти Краську Миколі Омеляновичу, який взяв активну участь в організації та роботі семінару , виступив з повідомленням та дав відповіді на запитання учасників семінару. Окрема подяка водію автобуса Остапчуку Василю Борисовичу за професійне обслуговування протягом трьох днів.

Панасюк Т.М., за дорученням
голів профспілки, голова ПК СЗОШ №17.

IMG_6165_1 IMG_6158_1IMG_6163_1