Додому НОВИНИ Влада і громада У Райгородку освятили наріжний камінь

У Райгородку освятили наріжний камінь

722
ПОДІЛИТИСЬ

Символічне поєднання двох державних реформ в одному місці – таке стало можливим у Бердичівському районі: новостворена об’єднана територіальна громада, поява якої є результатом децентралізації влади, у недалекому майбутньому отримає амбулаторію загальної практики сімейної медицини, як зримий результат медичної реформи.

Про це, та багато іншого говорили учасники заходу, що відбувся у день, коли Україна відзначала 100-річчя проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Зокрема, у селі Райгородок освятили та заклали наріжний камінь на місці будівництва нової медичної амбулаторії.
Згідно проекту нова амбулаторія матиме площу 380 кв. м. та розташується на земельній ділянці біля 0,2 га. На цій території крім амбулаторії також облаштують службове житло для медичного працівника та стоянку для службового транспорту.

Голова Райгородоцької громади Галина Кудлай на початку заходу у своєму виступі зазначила: “Ця амбулаторія буде збудована у рамках виконання ініціативи Президента України з розвитку і підтримки сільської медицини. Медичний заклад буде забезпечений належним обладнанням та службовим транспортом. Даний проект реалізується на виконання Закону України “Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості”, прийнятий Верховною Радою України.

Дуже приємно, що розпочинаємо рік з такого масштабного і необхідного проекту. І ми зробимо все, щоб сучасна медицина була доступна кожному жителю нашої об’єднаної громади”.

Її позитивний настрій із приводу нового будівництва підтримав народний депутат України Олександр Ревега. Він зазначив, що подальший розвиток медичної реформи покликаний покращити побут та життя пересічних жителів громади: “Коли буде нормальне устаткування, коли буде нормальний автомобіль, і коли ви повірите і побачите, що будуть надаватись медичні послуги, а найголовніше – попереджатись захворювання, тоді люди відчують і реальне піклування про себе, і реальну увагу з боку держави. Це стане справжнім наслідком реформ, чого й прагне держава на чолі з діючим Президентом”.

Акт освячення наріжного каменю здійснив отець Костянтин Карпенко, настоятель Хресто-Воздвиженського храму у Бердичеві, а також настоятель Свято-Михайлівської громади села Буряки Православної Церкви України. Цього морозного ранку його сильний голос проголошував молитви за добру справу, яка здійснюється у цій громаді.

Що у подальшому очікувати селянам? На це запитання відповіла голова районної ради Софія Томашевська: “У нашому районі це вже друга амбулаторія – першу заклали у Семенівській громаді. Ми рухаємося вперед, і це не просто слова – це конкретні дії. Отже, незабаром всі відчують покращення у сфері медичного обслуговування. Якісна послуга дійде до кожного”. Вона також повідомила, що в боксах районної лікарні вже сьогодні знаходяться два нових автомобілі, які придбані саме для того, щоб обслуговувати населення Бердичівського району.

Сказала своє слово й районна медицина. Присутня на заході керівник Центру первинної медико-санітарної допомоги Бердичівської районної ради Наталія Ровкова зазначила: “Шановна громадо! Від імені медичної когорти у цей святковий день хочу подякувати Президенту за те, що він поглянув у першу чергу на сільську медицину. Хочу подякувати Олександру Ревезі за ті більш як півтора мільйони таких необхідних нам сьогодні коштів, які за його підтримки виділили на вкрай необхідні ремонти, на обладнання, на те, щоб сільська медицина розвивалась. І бажаю успіхів Райгородоцькій громаді!”

Наріжний камінь закладено. Але запорукою щасливого завершення справи будівництва стане не лише він, але й допомога тих, від кого залежить подальше просування реформ, закликаних зробити життя українців більш заможним та щасливим. Зокрема, народний депутат України Олександр Ревега запевнив: “Всі разом будемо працювати, всі разом будемо змінювати як село, так і нашу країну. Не все відразу відбуватиметься, але по трохи, малими кроками ми доб’ємося тих результатів, на які очікують люди”. До цих слів приєдналась і голова Райгородоцької об’єднаної громади Галина Кудлай, приєднуються сьогодні й усі селяни, котрі побачили реальний поступ та реальні справи нового територіального об’єднання, реальні результати реформ.

Анатолій Горобчук.