Додому НОВИНИ Влада і громада У Ружині від пострілів кулеметів здригалася земля та тремтіла душа

У Ружині від пострілів кулеметів здригалася земля та тремтіла душа

850
ПОДІЛИТИСЬ

За ініціативи райдержадміністрації та райвійськкомату, у смт. Ружин Житомирської області 19 липня відбулася зустріч із військовослужбовцями бердичівської військової частини – польова пошта В3231. Усі охочі мали можливість особисто ознайомитися із військовою технікою та зброєю, а також покуштувати польову кашу. Від побаченого тремтіла душа ружинців та людей, які приїхали на ринок із інших сіл.

Зранку до адмінбудинку прибула військова техніка з десятками солдат, які потужними автомобілями “КРАЗ” вітчизняного виробництва привезли із собою три артилерійські гармати. Однак згодом жителі селища та прилеглих сіл дізналися, що хлопці завітали до Ружина з приємною місією – ознайомити мешканців Ружинщини з військовою технікою, її технічними характеристиками та тактикою ведення бою у гібридній війні за нинішніх умов.

Діти, молодь та люди похилого віку дізналися багато цікавого і корисного, адже ці військовики уже обстріляні воїни, і зі своєю технікою не один раз уже побували у зоні АТО, тому добре знають її можливості. Чимало людей, які колись служили в армії, згадали свою молодість. Скрупульозно оглядали техніку, уважно слухали військових про роль артилерії у сучасній війні.

13702328_1778907465665654Сьогодні чимало юнаків і дівчат горять бажанням захищати свою Батьківщину від ворогів. Але їх потрібно навчити військовій майстерності, витривалості і мужності. Тож такі зустрічі з військовими для патріотичного виховання молоді сьогодні на часі. Зі слів військових, присутні дізналися, що гармату має обслуговувати чотири чоловіки, призначена вона для знищення військових об’єктів, броньованої техніки, мостів, складів з боєприпасами тощо. Якщо поступили достовірні дані про ворожі позиції і зброя добре відрегульована, то потрапляння в ціль на відстані 30-и кілометрів гарантоване. Артилеристи повинні завжди бути фізично підготовленими, оскільки на війні часто автоматика виходить з ладу і доводиться заряджати гармати вручну, за лічені хвилини.

Найбільшу увагу молоді, особливо дітей, привернув ручний кулемет, з якого можна було постріляти холостими патронами. Охочих постріляти з кулемета виявилося багато, навіть дівчата і діти шкільного віку. Від його пострілів здригалися вікна у приміщенні адміністрації і навколишніх будинків. Від почутого і побаченого в людей залишилися змішані почуття, однак більшість вважає, що патріотичне виховання молоді – це запорука успіху та сила держави. Адже саме від військової підготовки, любові до рідної землі та патріотичності залежить подальша перемога у вирішенні конфлікту на Сході.

Саме тому представники Ружинського райвіськкомату представили стенд з листівками, закликаючи чоловіків, хлопців та представників прекрасної половини людства до служби у контрактній армії. Адже це сьогодні не лише престижна професія, а й гарантія хорошої заробітної плати і пільги від держави.

Окрім можливості сам-на-сам “попрацювати” із військовим озброєнням і зблизька оглянути військову техніку, всі охочі із задоволенням скуштували солдатської каші, приготовленої на польовій кухні.

Кореспондент редакції газети “Ружинська земля”
Наталія ШУЛЯК