Додому НОВИНИ Влада і громада У Семенівській громаді відкрили нову амбулаторію

У Семенівській громаді відкрили нову амбулаторію

260
ПОДІЛИТИСЬ

У вівторок мешканці Семенівської громади вкотре мали змогу переконатись про важливість і практичність реформи децентралізації – цього дня в Семенівці урочисто відкрили нову амбулаторію.

У цей морозний та водночас напрочуд сонячний день біля нової будівлі зібрались жителі села та керівництво громади. Запросили й почесних гостей, якими цього стали губернатор Житомирщини Віталій Бунечко та Почесний громадянин Бердичівського району Олексій Ставінський. На урочистості прибули й депутати обласної ради Олександр Дмитрук та Людмила Кицак, помічниця народного депутата України Олександра Ремінна.

Імпровізований захід розпочала голова Семенівської громади Наталія Семенюк:

– Ми маємо спільний результат, адже у цей об’єкт вклали свою працю і керівництво області, і наші депутати, і будівельники. Дякую вам за працю! І хочу побажати всім нам та іншим громадам області, країни, щоб і у них з’являлись подібні амбулаторії. Щоб кожен житель мав можливість при потребі отримати належний рівень медичних послуг, яких так потребує.

Загальна вартість нової амбулаторії – 9 мільйонів гривень. Свого часу, як зазначила Наталія Семенюк, Семенівська громада правильно визначила пріоритети та знайшла можливість виділити співфінансування на цей проєкт. У результаті, вклавши лише 900 тисяч гривень з допомогою держави, вони отримали мабуть найсучаснішу будівлю у селі, яка багато років буде працювати для громади.

Нова амбулаторія – це не лише стіни та гарна вивіска. До послуг лікарів, які тут працюватимуть від сьогодні, є практично все необхідне обладнання для надання медичної допомоги. Заклад оснащений також сучасними меблями, є й обладнання телемедичне, коли в разі потреби медик зможе отримати оперативну консультацію у вузького спеціаліста за допомоги мережі Інтернет.

До слова запросили губернатора Віталія Бунечка:

– Завдяки ініціативі громади, ініціативі держави маємо сьогодні таку амбулаторію. І на цьому не будемо зупинятися. Буде розвиватись громада – буде розвиватись держава. Дякую вам за те, що працюєте на користь нашим громадянам!

Губернатор познайомився з двома молодими лікарями, які працюватимуть в новій амбулаторії – Юрієм Слюсарем та Дмитром Глушковим, які завершили інтернатуру лише декілька років тому. І подякував їм за те, що вирішили працювати у Семенівці.
Нова амбулаторія здатна обслуговувати понад 5 тисяч жителів села Семенівка та прилеглих сіл громади, зокрема сіл Великі Низгірці, Закутинці, Малі Гадомці, Іванківці, Красівка та Хажин. Завдяки авто Renault Duster, придбаного за державні кошти, лікарі зможуть вчасно не лише прибути на виклик, але й проконсультувати та обстежити пацієнта, щоб запобігати ускладненням чи захворюванням. Загалом службовий автомобіль допоможе значно скоротити відстань між пацієнтом та лікарем у сільській місцевості.

Продовжив захід депутат обласної ради Олександр Дмитрук:

– Сьогодні зроблено черговий крок у вдосконаленні первинної медичної ланки у наших селах. І це стане черговим стимулом для того, щоб до наших сіл повертались люди, які нині шукають щастя далеко за межами громади. Впевнений, що це не останній такий соціальний об’єкт. У планах – подальша розбудова громади задля достатку та розвитку людей.

Виступаючі дякували всім, хто доклав зусилля до того, щоб Семенівська громада мала належні медичні послуги.

По завершенні виступів відбулось урочисте перерізання стрічки, а медики, як повноправні власники, провели невелику екскурсію приміщеннями амбулаторії. Тут є все – від зручних та світлих кабінетів з необхідним обладнанням до побутових приміщень, котельні та житлового сектору, в якому передбачене проживання сімейного лікаря з власною родиною.

Не забули господарі й про ветерана, праця якого свого часу також була направлена на розбудову села. Олексій Ставінський та Віталій Бунечко міцним потиском рук привітали один одного з такою гарною подією в житті села. Ветеран пригадав власні справи та не забув про те, що в гості необхідно приходити не з порожніми руками – від себе та своєї родини він вручив медикам ортопедичний матрац, який стане в нагоді багатьом хворим.

Пресслужба Семенівської громади.