ПОДІЛИТИСЬ

Щороку, 15 лютого, Україна згадує про саму трагічну війну другої половини ХХ століття – війну в Афганістані. Ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю полеглих, вшановуємо тих, кому довелося воювати в чужих країнах. Війна в Афганістані понівечила життя, зламала людські долі.

Традиційно, у цей лютневий день, колектив Швайківської загальноосвітньої школи зустрічає гостей, аби разом із воїнами – афганцями вшанувати світлу пам’ять полеглих земляків. Так, 15 лютого 2017 року, у актовій залі школи зібралися представники влади, місцевого самоврядування, громадськості, педагогічний і учнівський колективи. Тут пройшов вечір пам’яті з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 28-ої річниці виведення військ з Афганістану.

На заході були присутні помічник депутата Верховної Ради України Олександра Ревеги Софія Томашевська, голова райдержадміністрації Едуард Томашевський, начальник відділу освіти Оксана Деліу, депутати районної ради Віктор Лащук та Василь Любченко, заступник голови спілки учасників бойових дій та інвалідів воїнів – інтернаціоналістів Бердичівського району Микола Міщенко, учасники бойових дій. Усі присутні на початку зустрічі поклали квіти до пам’ятного знаку загиблим в Афганістані і вшанували полеглих  бойових побратимів хвилиною мовчання. Також гості відвідати шкільний музей, де збережено історію про земляків, світлини, документи і спогади про події тих років.

Учні школи та артисти місцевого будинку культури підготували змістовну концертну програму, художні номери якої перепліталися з виступами гостей.

SL740518_1Голова райдержадміністрації Едуард Томашевський під час виступу зазначив: “Висловлюю Вам свою шану і повагу. Важливим є те, що після пережитого, ви згуртувалися і підтримуєте один одного. І коли Україна знову опинилася під загрозою Ви поділилися своїм мудрим бойовим досвідом, допомогли і підтримали Майдан, першими пішли на передову. Ваш ратний подвиг, ваші мужні вчинки захистили Ваших рідних. Дякую Вам за це!”.

Багато вдячних і теплих слів звучало на адресу синів України. Софія Томашевська від імені Олександра Васильовича і від себе особисто подякувала всім військовослужбовцям за героїзм, патріотизм і за дітей – патріотів.

Слово до виступу мали і Оксана Деліу, Віктор Лащук, Микола Міщенко, Василь Любченко, а також директор школи – Ірина Білан.

Концертна програма завершилася цікавим хореографічно – вокальним номером від дітей, який вкотре підтверджує – що у школах району виховують справжніх патріотів України, які люблять свою рідну землю, які знають і пам’ятають про своїх національних Героїв.

Прес-служба райдержадміністрації