Додому НОВИНИ Влада і громада Фермери Бердичівщини знову перекрили рух на автотрасі

Фермери Бердичівщини знову перекрили рух на автотрасі

511
ПОДІЛИТИСЬ

Фермерський рух на Бердичівщині набирає обертів. І об’єднує всіх одна мета – спротив відкриттю ринку землі на умовах, які фактично знищать дрібних та середніх аграріїв.

У вівторок чергова акція з перекриття автодороги відбулась на Бердичівщині. Цього разу організатори вивели техніку та людей до села Гальчин. Людей обурює, що влада не бажає й далі чути думку тих, хто безпосередньо працює на землі та фактично забезпечує третину доходів бюджету країни. Вони констатують, що попереднє перекриття автодороги в Осиковому, акції протесту під стінами Верховної ради, зустрічі з народним депутатом та профільним міністром не дали бажаного результату.

Ось тому селяни й далі продовжують перекривати траси. І так цього дня відбувалось у багатьох областях України.

На акцію вийшло декілька сотень селян. Після початку перекриття не обійшлось і без сутичок із окремими водіями, які поспішали до обласного центру – хто у справах, а хто й відвозив людей до лікарень. Але за дотриманням правопорядку слідкували працівники поліції, яких фермери заздалегідь попередили про проведення акції. До того ж рейсові автобуси, машини «швидкої допомоги» протестувальники пропускали. Загалом, акція пройшла організовано, мирно, без помітних ексцесів.

Як повідомив один із організаторів акції, керівник фермерського господарства з села Бистрик Сергій Вахнюк, «це чергова мирна акція. Ми бажаємо, щоб влада дослухалась до наших вимог. Що у цій країні є фермери, які реально працюють на економіку, сплачують податки, створюють робочі місця і не виводять кошти в офшори.

На жаль, на сьогодні нас не чують. Ми для них залишаємося піддослідними кроликами, на яких дивляться, чи виживемо після реформ. У разі, якщо до нас вкотре не дослухаються можновладці, ми продовжуватимемо протестні дії. Але ми не бажаємо війни, ми хочемо спокійно працювати на своїй землі».
Ці ж думки звучали і з вуст керівників інших сільськогосподарських підприємств, які також взяли участь в акції.

Анатолій Горобчук.