Додому НОВИНИ Бізнес Форум Першого національного аграрного кооперативу

Форум Першого національного аграрного кооперативу

761
ПОДІЛИТИСЬ

24 березня 2016 року у залі засідань Бердичівської районної ради відбувся форум Першого національного аграрного кооперативу (ПНАК), який був створений у 2015 році та вже успішно діє на Хмельниччині. Захід був організований за ініціативи голови Бердичівської районної ради Максима Самчика.

У зібранні брали участь засновники та експерти кооперативу: доктор соціальної економіки, доцент Папського Григоріанського університету у Римі, Президент Українського кооперативного альянсу Зіновій Свереда, директор Благодійного фонду “Зміцнення громад” Тетяна Василик, заступник голови Першого національного аграрного кооперативу Іван Павльо, керівник проекту “Корпоративні МТС” Андрій Сапіженко. На форумі були присутні голова районної ради Максим Самчик, заступник голови районної ради Олена Рудик, голова районної державної адміністрації Євген Томашевський, депутати обласної та районної рад, сільські голови, представники фермерських господарств, громадські активісти, студенти економічного факультету Бердичівського коледжу промисловості економіки та права, представники ЗМІ.

IMG_0398_1Основною метою форуму було ознайомлення з Програмою ПНАК та визначення можливих шляхів розвитку і напрямків діяльності кооперативів у Бердичівському районі. Із вступним словом виступив голова районної ради Максим Самчик який зазначив, що в нинішніх умовах виникає необхідність повернутися до аграрних кооперативів та кооперацій.

Зиновій Свереда розповів присутнім про зародження та основні принципи на яких ґрунтується робота кооперації, переваги членства в кооперативі, адже не тільки великі агрохолдинги можуть бути активними учасниками на аграрному ринку, а ще й прості селяни, які маючи 20-30 соток землі біля свого будинку зможуть якісно вирощувати та реалізовувати свою продукцію або маючи корову – здавати молоко в кооператив за вигідною ціною. Іван Павльо розповів про програми, що впроваджуються на Хмельниччині, а саме: якісного медичного обслуговування на селі, тваринництва і птахівництва, заготівлі молока та сільгосппродукції та інше, наголосив на тому, що від селян та фермерів потрібно тільки бажання працювати та дотримуватися технологій, а забезпечення насінням культур, будь-які консультації від агрономів, юристів здійснює кооператив. У результаті – продукція, яка була вирощена під час ведення особистого селянського господарства, буде викуплена за високими ринковими цінами Першим національним аграрним кооперативом.

IMG_0408_1Селянам та фермерам запропонували кілька варіантів співпраці з ПНАКом, що в подальшому дасть ефективний поштовх розвитку територіальних громад. Обговорювалися основні завдання та механізми вступи до кооперативу.

В кінці зустрічі Максим Самчик запропонував створити ініціативну групу та виїхати з робочим візитом на Хмельниччину, щоб наглядно переконатися в ефективності, дієвості, життєвої необхідності програмних засад, які пропонує Перший національний аграрний кооператив.

Враховуючи кількість запитань поставлених засновникам та експертам кооперативу організований захід присутніх зацікавив і можливо саме в Бердичівському районі розпочнеться шлях до розвитку кооперативного руху усієї Житомирської області.

До уваги читачів: більш детальну інформацію для осіб, які виявлять бажання скористатися програмами Першого національного аграрного кооперативу можна отримати за номерами телефонів гарячої лінії:

  • 096 925 7775,
  • 095 158 7775,
  • 073 496 7775.