Додому НОВИНИ Культура ФОТОГРАФІЯ З МИНУЛОГО

ФОТОГРАФІЯ З МИНУЛОГО

852
ПОДІЛИТИСЬ

«Знятися в небо можна з будь-якого закутка». Ці слова всесвітньовідомого філософа Сенеки можна підтвердити на прикладі цієї дуже давньої фотографії фольклорного ансамблю маленького віддаленого села Лісова Слобідка, де компактно проживає польська громада. Чомусь нині в розмовах деяких модних політиків радянське село постає як занедбаний край та затуркані колгоспною «панщиною» люди, для яких вищим проявом культури була гармошка. Це зовсім не так.

Нині, можливо, ніхто не повірить, але колись молоді люди після роботи ходили на репетиції і давали в своїх та сусідніх селах не лише гарні концерти, але й робити цілі вистави. Зокрема, «Піднята цілина», «Запорожець за Дунаєм» та інші. А для цього потрібно, як відомо, інтелект.

На цьому фото знялись у небо, тобто прославили себе та своє село і учасники фольклорного ансамблю Лісової Слобідки. Ансамбль у житомирському драмтеатрі представляв наш район на всеукраїнському конкурсі художньої самодіяльності. Багатьох з них вже немає… Але добре пам’ятає той час 92-річний Донат Ружицький, та вже поважного віку Неля Ольшанська, Марія Ржепа, Владислава Гавлівська.

На жаль, нині це колись багатолюдне село, де, до речі, у 1960 році у місцевій школі навчалось майже 200 дітей, безлюдніє. Хоча його мешканці і понині дружні і згуртовані.

Знятися в небо можна з будь-якого закутка… І не обов’язково із столиці чи великого мегаполіса, адже Ісус Христос народився не в царському палаці, а в яслах для худоби. Піднялись в небо, прославляючи себе і країну Юрій Гагарін, Іван Кожедуб, Сергій Корольов. А хіба наш перший президент України не з далекого закутка Рівненщини? А знамениті футболісти київського «Динамо» Сабо, Турянчик не з сіл Закарпаття? А видатні поети, співаки Івасюк, Яремчук, Ротару, Кондратюк та інші представники різних професій теж народились не в столиці.

Отже, цінуймо таланти, звідки б вони не походили. І нехай у всіх виростуть свої крила.

Володимир КРАВЧЕНКО.