Додому НОВИНИ Влада і громада Функціонування веб-порталів Міністерства юстиції України з питань реєстрації актів цивільного стану

Функціонування веб-порталів Міністерства юстиції України з питань реєстрації актів цивільного стану

499
ПОДІЛИТИСЬ

Шановні бердичівляни! Функціонує пілотний проект щодо подання заяв у сфері державної реєстрації актів цивільного стану через мережу Інтернет

Бердичівський міський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області є учасником пілотного проекту щодо подання заяв через мережу Інтернет.

Веб-портал “Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану” – це офіційний сервіс щодо подачі заяв або звернень у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, який є доступним для користувачів мережі Інтернет.

Для онлайн-реєстрації потрібно зайти на веб-портал “Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану” (dracs.minjust.gov.ua) і зареєструватися.

Для реєстрації треба ввести логін і електронну адресу, на яку надійдуть логін і пароль, що будуть ключем-входом у особистий кабінет заявника. В своєму кабінеті ви отримаєте доступ до заповнення реєстраційних форм і заяв у сфері державної реєстрації актів цивільного стану

З використанням даного веб-порталу Ви можете подати до Бердичівського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану  наступні заяви:

– про державну реєстрацію шлюбу, про державну реєстрацію розірвання шлюбу на підставі рішення суду, про розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей, про розірвання шлюбу відповідно до статті 107 Сімейного кодексу України, про зміну імені, про повторну видачу свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану, про надання витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян та про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання.

Також з використанням функціональних можливостей веб-порталу Міністерства юстиції України “Он-лайн будинок юстиції”, в особистому кабінеті Ви зможете:

– зареєструватись шляхом заповнення електронної реєстраційної форми, заповнити звернення для заяви на отримання документів про державну реєстрацію актів цивільного стану та реєстрацію актів цивільного стану, надіслати скан-копії документів, необхідних для роботи спеціалісту відділу державної реєстрації актів цивільного стану, обрати зручний час та дату проведення державної реєстрації актів цивільного стану, здійснити попередній запис на відвідування відділу державної реєстрації актів цивільного стану, отримати он-лайн консультацію спеціаліста відділу державної реєстрації актів цивільного стану з будь-якого питання, що належить до його компетенції.

Зазначені заяви в обов’язковому порядку повинні містити електронний цифровий підпис фізичної особи або бути підписаними під час особистого звернення до відділу державної реєстрації актів цивільного стану протягом трьох днів, з дня подачі заяви.

Наприклад, для реєстрації шлюбів онлайн потрібно подати заяву або звернення. Заява –  це документ, надісланий із накладеним електронним цифровим підписом. Відповідно особа таким чином надсилає заяву із потрібними сканованими документами. В день, коли надійшла заява, працівник відділу державної реєстрації актів цивільного стану розглядає папери і дає відповідь, в якій зазначає дату отримання свідоцтва про шлюб.

Якщо ж Ви не маєте електронного цифрового підпису, можете подати он-лайн звернення для того, щоб оформити заяву. Таке звернення розглядається відразу. У цьому випадку впродовж трьох днів ви зобов’язані будете прийти у відділ ДРАЦС, щоб підписати заяву про реєстрацію шлюбу.

Аналогічна процедура передбачена і при реєстрації народження дитини, смерті особи та при повторній видачі свідоцтва про державну реєстрацію акту цивільного стану. Але в таких випадках – це реєстрація звернень про прийом, а не заява! Працівники вказують час і годину, щоби особа не стояла у черзі.

Електронного цифрового підпису не варто “боятися”, адже він є зручним засобом для громадян. Мін’юст та інші міністерства переходять на спрощену процедуру надання послуг громадянам. Отримати ключі електронного цифрового підпису можна безкоштовно звернувшись у відділ реєстрації користувачів Управління (центру) сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС в приміщенні Бердичівської ОДПІ адресою: м. Бердичів, вул. Б.Хмельницького, 24а, кабінет №1, контактний телефон (04143) 2-20-23.

Щоб отримати електронний цифровий підпис, знадобляться такі документи:

  • паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • заява відповідного змісту.

Скориставшись вищевказаними послугами, Ви маєте хорошу можливість вирішити питання, пов’язані з діяльністю відділів державної реєстрації актів цивільного стану, заощадивши свій вільний час.

Т.В. Волшебна, провідний спеціаліст Бердичівського
міського відділу ДРАЦС ГТУЮ у
Житомирській області