Додому НОВИНИ Хай в серці кожної людини живе любов до Батьківщини

Хай в серці кожної людини живе любов до Батьківщини

590
ПОДІЛИТИСЬ

Єдиний шлях, що веде до знань – це діяльність.
Б. Шоу

Формувати, виховувати, навчати, створювати і творити – це далеко не усі дієслова, що характеризують діяльність учителів школи. Вчитель – це не лише педагог, чи психолог, людина з розвиненим смаком чи з гострим відчуттям прекрасного, це – творець.

16 лютого на базі Бердичівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 пройшов міський семінар заступників директорів з виховної роботи “Взаємодія школи, сім’ї, громадськості у формуванні громадянина-патріота”. Семінар мав насичену програму: заходи як теоретичного, так і практичного спрямування були присвячені вшануванню Дня учасників бойових дій на території Афганістану, Міжнародного дня рідної мови, Дня Героїв Небесної Сотні. Активну участь у проведенні семінару взяли класні керівники Бенедюк О. С. (5-А кл.), Сторожук Л. А. (2-А кл.), Вихованець І. В. (9-А кл.), заступник директора з виховної роботи Ктітарова Т. І., соціальний педагог і психолог Єрмакова С. В., вчитель історії Доманська М. І.

У теоретичній частині семінару заступник директора з виховної роботи Ктітарова Т. І. ознайомила присутніх із програмою семінару, у виступі звернула увагу на ключові події з історії школи, презентувала гостям досвід роботи з реалізації Концепції національно-патріотичного виховання.

У практичній частині семінару вчителі шкіл міста мали змогу відвідати та проаналізувати відкриті навчально-виховні заходи, підготовлені на високому методичному рівні класними керівниками Сторожук Л. А (2-А клас) “Хай в серці кожної родини живе любов до Батьківщини”, Бенедюк О. С. (5-А клас) “Рідна мова – серця мого подих…”, Вихованець І. В. (9-А клас) “Слава героям здобутої незалежності”. Основну увагу вчителі-класоводи приділили темі національно-патріотичного виховання. Головною метою проведених заходів було ознайомити учнів з історією України, виховати почуття глибокої любові до української мови, до рідного народу, до Батьківщини.

Заходи пройшли неймовірно живими, емоційно-піднесеними та чуттєвими: учні передавали свої почуття та бажання поетичними віршами, які читали напам’ять, а низка українських сучасних пісень, що звучали з уст дітей та учителів були окрасою кожного промовленого слова.

IMG_2516_1Програму семінару завершив історичний квест, який став результатом роботи тандему вчителя історії Доманської М. І. та соціального педагога Єрмакової С. В. Наприкінці семінару були підведені підсумки. Гості високо оцінили роботу адміністрації школи та усього педагогічного колективу у підготовці семінару. Всі учасники заходів отримали подарунки, зроблені дитячими руками.

Усвідомлюючи вагу свята, кожен присутній зрозумів і відчув, як найменше, але щиро висловлене від душі слово сприяє розвиткові свідомої особистості, громадянина-патріота. Адже “найголовніше, найяскравіше, що на все життя западає в серце патріота і втілює в собі Батьківщину, – це люди”, – писав В. Сухолинський.

Бенедюк О. С.,
вчитель української мови та літератури