Додому НОВИНИ Бізнес Хвала рукам, що пахнуть хлібом!

Хвала рукам, що пахнуть хлібом!

1801
ПОДІЛИТИСЬ
IMG_6850_1
Заступник директора ПП “Климчук” Микола Петрович Климчук.

Працювати своїми силами без допомоги інвесторів у галузі сільського господарства на сьогодні дуже важко. Не усім під силу втриматися на плаву, коли ціни на все невпинно ростуть, молодь полишає село, а купівельна спроможність в державі залишає бажати кращого. Але знаходяться ті, хто у собі збирає усі сили, аби день за днем самотужки вершити непросту працю аграрія. Прикладом цього є господарство ПП “Климчук”, працівники якого працюють у Садках та Іванківцях.

На фермі в Садках доглядають біля 500 свиней. Точну цифру не називають через те, що щомісяця народжуються поросята і неодмінно щось продається. Ветлікар, 2 свинарки та 2 різноробочих на фермі доглядають за трьома породами свиней. Біологічні добавки до кормів і ветпрепарати для тваринок поставляють для ПП “Климчук” львівська та черкаська фірми.

IMG_6839
Директор ПП “Климчук” Наталія Іванівна Климчук та менеджер фірми “Агровет Атлантик” М.В. Лакійчук.

Наталія Климчук, директор приватного підприємства, розповіла: в 2 селах на сьогодні обробляють 1700 гектарів. Зараз вирощують переважно ріпак, пшеницю, ячмінь, кукурудзу, соняшник і сою. Разом із чоловіком Миколою дали роботу для майже півсотні людей. В Іванківцях щодень трудяться механізатори, шофери, інженер, агрономи, бригадир тракторної бригади, різноробочі робітниці та робітники. Штат наразі гарно укомплектований.

У ПП “Климчук” працюють здебільшого люди середнього віку. Більше чоловіків, бо, пояснює пані Наталя, сільське господарство – то тяжка фізична праця. Є поміж працівників і ті, яким довелося побувати на сході України у так званій АТО. Приміром, агроном Анатолій Зозуля нещодавно повернувся звідти. Зі слів чоловіка, на власній спині відчув, як то воно – пороху понюхати. Під Луганськом наш земляк разом із бойовими побратимами вантажив снаряди сотнями на день.

Зараз в АТО знаходяться 2 працівники господарства: механізатор Микола Герасимчук та водій Петро Сніжко.

Із теперішнім життям не знати, що взавтра буде. Тому, переконані у ПП “Климчук”, поки можуть та хочуть, потрібно працювати. Частина техніки у аграріїв своя, частина – орендована. Звичайно, кажуть, хотіли б прикупити нової, а не працювати на тій, що застаріла. Але поки справляються.

Свою продукцію реалізовують у межах України. Великих планів на майбутнє не будують. Адже вважають: весни потрібно діждатися, а далі – видно буде.

З нагоди професійного свята Дня працівників сільського господарства України, яке святкують 15 листопада, Микола та Наталя Климчуки вітають своїх працівників та зичать у їхній непростій кропіткій праці міцного здоров’я, злагоди у родинах та добробуту в оселях!

Софія Яремчук, Віталій Безпалько.

IMG_6834_1
Зліва на право: ветлікар Валерій Сунгуров, свинарка Тетяна Хариш, працівники ферми Сергій Зіневич та Олександр Савчук.
IMG_6843_1
Працівники рільничої бригади: Анатолій Пікуль, Олександр Верезумський, Марія Шемет, Ірина Верезумська, Людмила Ткач.