Додому НОВИНИ Влада і громада Християн закликають відмовитися від пластикової поминальної атрибутики

Християн закликають відмовитися від пластикової поминальної атрибутики

2934
ПОДІЛИТИСЬ

У мерії нагадали містянам, що настав час розпочинати прибирання могил своїх померлих родичів на кладовищах. Це слід зробити заздалегідь до Великодніх свят. Із року в рік люди відкладають ці роботи наостанок і перед самими поминальними днями комунальники не встигають вивозити сміття. Також звучало і прохання до містян не оминати ті могили, які не прибираються роками через відсутність родичів.

Із закликом до містян не прикрашати могили померлих родичів пластиковими квітами та вінками звернувся міський голова Василь Мазур. Священики також наголошують, що штучні квіти не несуть жодної богословської символіки, також це традиція, яка поширилася у радянські часи і в Європі подібного немає. Така практика набуває масштабності напередодні Великодня. І дійсно, у провідну неділю вироби з пластику заполоняють кладовища. Люди прибирають могили та прикрашають новими штучними квітами, а старі, що вже втратили колір, викидають. Населення використовує штучні квіти, бо вони не в’януть. А працівники цвинтарів тим часом не встигають машинами вивозити на смітник торішні прикраси. В європейських країнах штучні квіти заборонено приносити на кладовище, там використовують тільки живі квіти і віночки з живих квітів. У Західній Європі на могилах встановлюють горщики з хризантемами різних видів.

Традиція використання штучних квітів не має глибокого коріння і триває не більше 10-15 років. У цьому сенсі є надія, що якщо люди усвідомлять, що не має такої традиційної, релігійної основи і ця практика шкідлива для довкілля, то з часом від неї відмовляться. Підтримують настанови церкви насамперед комунальники та екологи, бо кажуть: якщо в містах пластикові вінки з кладовищ вивозять на смітник, то в селах їх просто спалюють. Спалювати пластик ні в якому разі не можна, тому що вміст канцерогенів дуже високий, це дуже шкідливо людям і негативно впливає на довкілля, зазначають екологи. Також не можна ці вінки закопувати, кажуть фахівці, бо час розкладу пластику та паперу, просоченого парафіном, дуже тривалий.

Священики вказують, що виявляти свою пам’ять і пошану до померлих маємо не приносячи мертві пластикові вінки та квіти, а насаджуючи живі. Краще на могилу до померлих йти з живими квітами: у Бога всі живі, тим більше, що Христове Воскресіння — це свято життя. А ще варто пам’ятати, що найкращим даром для померлих є щира молитва.

Чи знизиться попит і відповідно ціни після таких заяв на яскраві пластикові букети, невідомо. Адже це окремий бізнес, який багатьом допомагає заробити на шматок хліба.

Тамара Дроботюк.