Додому НОВИНИ Влада і громада Хроніка подій в районній раді

Хроніка подій в районній раді

264
ПОДІЛИТИСЬ

Сесія райради 27 липня
Ще на початку роботи сесії депутат Софія Томашевська внесла пропозицію розглянути питання припинення повноважень голови райради Максима Самчика в зв’язку з неефективністю керування комунальним майном. Голова райради відмовився це зробити, мотивуючи тим, що згідно Закону “Про державну службу” для цього повинні бути підстави. І якщо це потрібно, він прозвітує про роботу у визначений строк. В зв’язку з тим, що депутати не підтримали пропонований порядок денний, сесію він закрив.

Сесія райради 8 серпня
Все повторилося, як і на попередній сесії. Не дійшовши згоди з депутатами, Максим Самчик знову закрив сесію і разом з працівниками виконкому та частиною депутатів вийшов із зали. Але на цей раз депутати, які залишились, мали кворум і тому продовжили сесію самостійно. Було обрано головуючого і таємним голосуванням було обрано головою районної ради Софію Томашевську (Блок БПП), а заступником голови – Віталія Вишневського (Радикальна партія Олега Ляшка). Було оформлено протоколи відповідних рішень і того ж дня ввечері реєстратор із Житомира вніс в реєстр зміни в складі керівництва райради.

9 серпня 2017 року
Коли зранку Софія Томашевська хотіла зайти в кабінет голови райради, її туди не допустили, а Максим Самчик провів для журналістів прес-конференцію, на якій зазначив, що ним подані заяви в правоохоронні органи про незаконні дії реєстратора в зв’язку з порушенням відповідних норм Закону “Про місцеве самоврядування в Україні” та Закону “Про доступ до публічної інформації”. Зокрема, депутати не витримали двотижневий термін, якщо на їх вимогу не скликають сесію.
Ним також подано апеляцію в обласний адміністративний суд.

Дуже хотілось би, щоб вирішення цієї справи пройшло в прозорому судовому розгляді, бо боротьба за владні крісла не принесе користі району, адже в дану суперечку, крім політичних партій, втягується багато прихильників тої чи іншої сторони.

Я розповів про події в короткому хронологічному порядку, не зупиняючись на багатогодинних гарячих дебатах в сесійному залі та поза ним, де взаємно використовувалась ненормативна лексика та образи. А в декого здавали й нерви. Дуже не хотілось би, щоб 20 тисяч виборців району були свідками брутальності і бруду, що вони нерідко бачать в парламенті. Всі сторони конфлікту повторяють як мантру: “Ми за район”, “Ми хочемо добра мешканцям району”.

Але, якщо такі події будуть продовжуватись тривалий час, то напевно добра людям не чекати.

Володимир Кравченко.