Додому НОВИНИ Культура “Хто не знає свого минулого, той не має майбутнього”

“Хто не знає свого минулого, той не має майбутнього”

1496
ПОДІЛИТИСЬ

HSURcDRAnII_1Чи кожен бердичівлянин знає історію саме свого міста – міста Бердичева? Ось чому надзвичайно важливою є робота місцевих краєзнавців, які відшукують нові історичні факти та згадки про місто Бердичів, проводять краєзнавчі дослідження.

Протягом двох днів Бердичів слугував місцем збору вітчизняних краєзнавців. 12 листопада 2015 року, в актовій залі міськвиконкому відбулося відкриття Всеукраїнської науково-краєзнавчої конференції з міжнародною участю “Бердичів від давнини до сьогодення”, яка була присвячена 585-й річниці від часу першої писемної згадки місцевості, на якій виник Бердичів, 470-й річниці згадки про Бердичів в історичних документах, 170-й річниці від надання Бердичеву статусу міста та 70-й річниці перемоги над нацистами у Другій світовій війні. Ця науково-краєзнавча конференція зібрала велику кількість учасників не лише з Житомирської області, але й з інших регіонів. Серед наукових співробітників, професорів, кандидатів та докторів наук, а також гостей  із Польщі, були присутні і молоді краєзнавці – вчителі та студенти, які лише тільки починають свій дослідницький шлях, але вже встигли написати чимало цікавих доповідей по зібраним власноруч матеріалам.

15+21_2781-37_1

Зокрема, Панчук М.В. (заступник директора з навчально-виховної роботи ЗОШ №1) та Самойленко Л.І. (вчитель образотворчого мистецтва НВК №10) виступили з доповіддю: “Кімната історії профспілки працівників освіти і науки м. Бердичева”, у якій розкрили і показали молодому сучасному поколінню через історію років і десятиліть людину-освітянина, відданого своєму фахові. Також було відзначено, що у фондах музею нараховується близько сотні найрізноманітніших експонатів, представленню яких передувала багаторічна копітка праця по збиранню фотографій, спогадів, документів тощо.

15+21_2784_1Цвєткова А.М. (голова профспілкового комітету м. Бердичева), Недайборщ Т.А. (вчитель української мови та літератури ЗОШ №17) та Бенедюк О.С. (вчитель української мови та літератури ЗОШ №5) виступили з доповідями, що стосувалися напрямку “Постаті землі Житомирської”, ознайомивши із цікавими фактами біографії, життєвими шляхами, тернистою долею та творчим вкладом В.М. Марущака, В.І. Пупіна, М.В. Адамчука.

Внесок молоді в розвиток краєзнавства відзначив під час свого виступу один з головних організаторів конференції, знаний краєзнавець, голова правління Житомирської обласної організації Національної спілки краєзнавців, директор Музею історії міста Бердичева Павло Степанович Скавронський, першим привітавши усіх учасників конференції. Після нього свої вітальні слова сказали надзвичайно почесні гості: Адаменко Валентина Василівна (заступник міського голови), Олександр Петрович Реєнт (голова правління національної спілки краєзнавців України, заступник директора Інституту історії України НАН України, член-кореспондент Академії наук України, доктор історичних наук, професор) та Юрій Григорович Грабовський (начальник управління культури Житомирської обласної державної адміністрації, народний артист України).

На початку Всеукраїнської науково-краєзнавчої конференції “Бердичів від давнини до сьогодення” Павло Степанович Скавронський виконав надзвичайно приємну місію по нагородженню кращих краєзнавців та посвятив у краєзнавці кількох дослідників, котрі заслужили це почесне право своєю невтомною працею, зокрема Захарчук Наталію Миколаївну (наукового співробітника Музею історії міста Бердичева) та Марковського Броніслава Володимировича (викладача Бердичівського коледжу економіки та права). Серед інших почесну грамоту за свою роботу отримала Цвєткова Анжела Микитівна (краєзнавець, голова профспілкового комітету Бердичівської міської профспілки працівників освіти і науки).

Під час проведення конференції присутні мали змогу ознайомитися з доповідями, що підготували краєзнавці та дізнатися маловідомі факти з історії Бердичівського краю. Загалом за два дні конференції було представлено біля сімдесяти доповідей на різні теми, окремі доповіді були присвячені подіям Другої світової війни, знищенню нацистами бердичівських євреїв, роботі митниці й діяльності контрабандистів. День другий присвятили роботі у секціях – археології та історії рідного краю, постатей землі Житомирської, секції загальних питань краєзнавства, релігійного життя, географії, туризму та музейної справи й інших сфер життєдіяльності міста.

Відкрити для себе з незвіданої сторони Бердичів, перенестись у часи його розквіту та занепаду мали змогу усі присутні на краєзнавчій конференції мешканці нашого міста.

Бенедюк Олена Сергіївна,
учитель української мови та літератури, член профкому ЗОШ №5.