Додому НОВИНИ Влада і громада Хто-хто у міні-садочку живе

Хто-хто у міні-садочку живе

466
ПОДІЛИТИСЬ

Значна кількість дітлахів, вимоги до батьків щодо наявності щеплень та довідок після тимчасової відсутності дітей у комунальних дошкільних закладах, спрощення санітарних вимог до закладів дошкільної освіти призвели до виникнення в містах та містечках України нових видів послуг щодо догляду за дітьми дошкільного віку.

Під видом громадських, благодійних організацій, різноманітних фондів, центрів розвитку, вивчення іноземних мов, тощо працюють заклади з перебуванням дітей дошкільного віку, де вони перебувають годину, кілька годин чи цілий день, з харчуванням або без нього. Найчастіше для перебування дітей використовують пристосовані приміщення, тому умови можуть бути різними.

Природно, що будь-яка мати чи батько хочуть бачити своїх дітей здоровими. Проте здоров’я дітей – це комплекс заходів, що складається з передумов для росту та розвитку, а також профілактики інфекційних та неінфекційних захворювань, глистних інвазій.

Часто батьки залишають дітей у таких закладах без оформлення з власником чи адміністратором бодай якихось документів щодо їх перебування, а отже звільняють такі заклади від юридичної відповідальності за їх життя та здоров’я. У “міні-садочках” може не бути стенду з необхідною інформацією про власника або засновника, інших важливих даних. І про роботу контролюючих органів зазвичай батьки дітлахів згадують лише, коли з ними щось неприємне стається, а у інший час такі органи лише “перешкоджають веденню бізнесу”.

Для безпечного перебування дітлахів критично важливе дотримання елементарних правил санітарії та гігієни, зокрема достатня площа та набір приміщень, дотримання вимог при приготуванні страв, їх перевезенні при доставці та видачі дітям, якісному митті посуду та прибиранні приміщень, наявності умов для дотримання дітьми та персоналом правил особистої гігієни, забезпечення дітей доброякісною, зокрема бутильованою питною водою, проходження працівниками медичного огляду, задовільному санітарному стані приміщень.

У діючих Державних будівельних нормах для закладів дошкільної освіти містяться такі вимоги до розміщення дошкільних закладів різних типів та форм власності:

  • Допускається розміщення вбудованих приміщень груп короткотривалого (до 4-х годин) перебування дітей дошкільного віку та місткістю до 80 місць на 1-2 поверхах житлових та громадських будинків.
  • Мінімальний склад приміщень для груп короткотривалого перебування дітей має включати: роздягальню, ігрову, туалетну з дитячими унітазами, гардеробну з туалетом для персоналу, підсобне приміщення. Розрахункова площа приміщень має бути не менше 6,0 м2 на одну дитину.
  • Для більш тривалого перебування дітей необхідно організовувати кількаразове збалансоване харчування та облаштовувати приміщення роздаткової.
  • Туалетні мають бути з природним освітленням, із зонами туалету та умивальної. Для дітей старшого садового віку мають бути окремі вбиральні для хлопчиків та дівчаток. В зоні умивальної слід передбачати умивальники для дітей та дорослих, електросушарку або паперові рушники, а в туалетних без ванни − душовий піддон. В туалетних осередків передбачається розміщення вішалок для рушників і господарської шафи для прибирального інвентарю (або вбудованої шафи), а в туалетних для дітей ясельного віку також стелажу для горщиків.
  • Земельна ділянка для прогулянок дітей рекомендованою площею 50 м2 на 1 місце при перебуванні до 40 дітей.

Хтось може сказати, що вимог забагато, але чи віддавати діток до державних дошкільних закладів або приватних “міні-садочків”, то справа кожного. І відповідальність теж.

Сергій Колубовський.