ПОДІЛИТИСЬ

Наша рідна Україна дуже багата мальовничими куточками, що є частиною історичного архітектурного минулого.

Одним із таких дивовижних місць є Лядівський Свято-Усікновенський скельний чоловічий монастир – найстаріший на Вінниччині. Він вважається перлиною Поділля, яку нещодавно вже вдруге відвідав колектив Центру позашкільної освіти імені Олександра Разумкова.

Педагоги були вражені красою скельного храму, а глибину духовного збагачення кожного неможливо описати просто словами. Адже Лядівський монастир, згідно з переказами, був заснований ще у ХІ столітті преподобним Антонієм Печерським, який 1013 року йшов через ці мальовничі подільські краї Надністрянщини зі Святої гори Афон.

Серцем Лядівського монастиря вважається печера-келія, яку у вапняковій скелі видовбав Антипа, який був родом з Любеча на Чернігівщині. Це уже була третя вирубана у камені печера майбутнього великого сподвижника віри Христової, який згодом заснував Києво-Печерську лавру і його стали називати преподобним Антонієм Печерським. Кажуть, преподобний своїми руками вирубав п’ять печер, але тільки дві діючі – на Афоні і тут, у Лядові на Вінниччині. Вважається, що у катакомбах обителі заховані цінні монастирські старожитності і фоліанти, які безцінні. Зараз можна пройти у печеру – “костницю” і подивитися на кістки й черепи древніх монахів. Ченці кажуть, що деяким останкам тут понад 400 років, і вони мають відтінок теплоти, а також можуть вгамувати головний біль (деякі колеги мали змогу особисто на собі переконатись в цьому).

Неперевершеним додатком у святому місці є чудодійні джерела та купальня, через які прочани отримують духовне та тілесне зцілення. Тут ми доторкнулись душею і серцем до тисячолітньої історії України. Древній Лядівський скельний монастир є скарбницею православ’я українського народу.

Ми висловлюємо щиру подяку за допомогу в організації незабутньої екскурсії голові міської профспілки працівників освіти і науки м. Бердичева Анжелі Микитівні Цвєтковій та в.о. начальника управління освіти і науки Світлані Володимирівні Басюк, які не стоять осторонь питань організації гарного та змістовного відпочинку педагогів міста.

Алла Пасічник,
керівник гуртка ЦПО імені О. Разумкова.