Додому НОВИНИ Чарівне поряд…

Чарівне поряд…

767
ПОДІЛИТИСЬ

12 травня на базі відділення еколого-натуралістичного напряму ЦПО ім. О.Разумкова, директором якого є Боровська Олена Валентинівна, відбувся семінар, у якому взяли участь завідуюча методкабінетом Гриченко Н.А., виконуюча обов’язки начальника управління освіти Басюк С.В. та профспілкові лідери закладів освіти Бердичева.

Щиро зустріли освітян заступник директора з навчальної частини Щукін Василь Степанович, голова профспілкового комітету Красовський Леонід Альфонсович та працівники закладу, наполегливі, розумні та професійні люди.

За словами заступник директора Щукіна В.С., пріоритетним напрямком діяльності відділення еколого-натуралістичного напряму Центру позашкільної освіти ім. О.Разумкова є науково-дослідницький, що спонукає дітей до пізнання світу, сприяє розвитку інтересів дітей, забезпечує накопичення екологічних знань, виховує любов до природи, прагнення берегти, примножувати її. А саме за такими дітьми – активними, ініціативними, зацікавленими, рішучими – майбутнє нашої держави. І, звичайно, важливим є те, що маленькі дослідники не проводять час незрозуміло де, а зайняті чимось цікавим і творчим.

Ступаючи стежками закладу, профспілчани милувалися красою природи, вдихали чисте повітря, яке нині, на жаль, стало рідкістю. Легка прохолода… Тихий шелест  листя… Свіжий і легкий запах сосни і ялини… Як же цікаво було послухати розповіді голови ПК Красовського Л.А. про цілющі властивості рослинного світу…

За віруваннями друїдів у кожної людини є своє дерево, що служить джерелом чистої енергії. Одним з найпростіших способів того, як взнати своє дерево, є орієнтація за знаками зодіаку. Так Овнам відповідає слива, Тельцям – дерево мирта, Близнюкам – лавр, Ракам – верба, Левам – дуб, Дівам – яблуня, Терезам – бук, Скорпіонам – горобина, Стрільцям – пальма, Козерогам – сосна, Водоліям – інжир, Рибам – в’яз.

Звичайно, всі учасники семінару не мали змоги отримати енергію власного дерева, але, безперечно, після такого відпочинку на природі відчули надзвичайний прилив сил.

У відділенні еколого-натуралістичного напряму ЦПО ім. О.Разумкова діляться досвідом не тільки творчі, а й надзвичайно працьовиті люди. Чудові квітники, теплиці, які освітяни доглядають власними силами, дендрарій… Усе це милує око… А яке розмаїття бузкових кущів з квітками найрізноманітніших забарвлень, від синьо-фіолетового до рожевого, кремового і білосніжного та надзвичайними ароматами. Як тут не згадати чудові слова М.Рильського:

Цвітуть бузки, садок біліє,
І тихо ронить пелюстки,
Напівзабуте знову мріє,
Як помах милої руки.

А голови профспілкових комітетів ДНЗ №22 Козачук Ж.П. і ДНЗ №17 Косаківська О.А. не гірше знаних майстрів сцени виконали пісню про бузок.

Так хочеться подякувати колегам-освітянам, які творять цю красу і працюють в екологічному центрі.

А з якою насолодою профспілчани смакували чай на лікарських травах, яким пригостили гостинні господарі закладу. Так не хотілося прощатися з цим мальовничим куточком, який подарував натхнення, відновив сили. І не віриться, що справжній рай, де завжди раді зустрічати гостей, зовсім поряд.

Щиро дякуємо управлінню освіти, міському комітету профспілки вчителів та туристичній агенції “Мандри з нами” за сприяння у здійсненні цієї невеличкої подорожі у світ духовності та краси.

Панасюк Т.М., голова ПК СЗОШ №17.