Додому НОВИНИ Влада і громада Чи варто за всяку ціну триматись за посади?

Чи варто за всяку ціну триматись за посади?

55
ПОДІЛИТИСЬ

Дивлячись на політичну діяльність наших високопосадовців та порівнюючи їх з закордонними політиками бачимо велику різницю.

В чому вона полягає, запитуємо у депутата обласної ради, юриста Олександра Дмитрука:

– Вміти достойно піти з посади – це одна з найважливіших рис демократії. Для колишнього електрика, а потім президента Польщі Лєха Валєнси, чи працівника котельні, а згодом президента Чехії Вацлава Гавела та інших лідерів країн світу звільнення з цих посад не стало особистою трагедією. Для них життя не закінчилось, а перейшло в іншу площину. Дехто читає лекції в університетах, інші приймають участь в публічній політиці, миротворчих акціях, стають політичними консультантами. Останній приклад: прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, якому висловили недовіру, попрощавшись зі своїм електоратом спокійно пішов з цієї посади. Але залишився хорошим другом для України.

У нас же, на жаль, часто втрата посади є жахом і викликає паніку. Жага втриматись за будь-якої ціни призводить нерідко до масових заворушень та конфліктів, що не сприяє нормальному розвитку держави.

Так що маючи євроустремління, нашим керівникам та нашим людям-виборцям необхідно переймати менталітет цивілізованих країн і не перетворювати боротьбу за владу на особисту війну.

– Дякую.

Володимир КРАВЧЕНКО