Додому НОВИНИ Влада і громада Чорнобиль не має минулого…

Чорнобиль не має минулого…

152
ПОДІЛИТИСЬ

26 квітня цього року. У закладі дошкільної освіти № 26 «Веселка» лунають сміх та весела пісня, звучить музика. І не здогадується малеча, що 35 років потому 600 тисяч ліквідаторів вступили в боротьбу з атомною енергією, яка вийшла з-під контролю людини.

Чорнобиль – техногенна екологічно-гуманітарна катастрофа, спричинена двома тепловими вибухами і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції у ніч на 26 квітня 1986 року.

10 днів тривала пожежа, 116 тис. осіб евакуювали, 31 людина загинула за час гасіння пожежі, 73 тис. ліквідаторів стали інвалідами, 155 тис. кв. км. території забруднено…
Важко все це пояснити дошкільнятам, але ми можемо виховувати їх так, щоб слова «екологія», «природа», «відповідальність» були для малечі не просто словами, а сенсом життя. Вихованці повинні знати, хто такі ліквідатори, якою ціною вони приборкали вогонь та врятували людство.

У закладі дошкільної освіти №26 «Веселка» були проведенні тематичні заняття для старших дошкільнят. Педагоги розширили знання дітей про електростанції. Про те, що вони є джерелом електроенергії. Дали елементарне поняття про радіацію: як атом служить людині, про його користь та шкоду. Переглянули відеофільми про Чорнобиль. Проєктували на себе роль пожежників, рятівників, вчилися берегти і примножувати екологію.

Члени первинних профспілкових організацій освітніх закладів не стояли осторонь. Знаючи девіз профспілки «В єдності – наша сила!», привітали учасника ЧАЕС, освітянина за професією, друга всіх освітян-профспілчан Олександра Миколайовича Качура, родину Павла Филимоновича Когута – ліквідатора аварії на Чорнобильській АЕС.

Змістовні заходи відбулись і в ДНЗ №4 «Берегиня» (завідувач Світлана Чумак, голова первинної профспілкової організації Алла Стасюк), ДНЗ «Дошколярик», гімназії села Скраглівка та інших освітніх закладах, поклали квіти до пам’ятників.

Ольга ПЕТРУК, Алла СТАСЮК,
голови первинних профспілкових організацій ДНЗ №26 та ДНЗ №4.