Додому НОВИНИ Влада і громада Шановні жителі Бердичівського району!

Шановні жителі Бердичівського району!

1083
ПОДІЛИТИСЬ

IMAG0004_1Вже більше 75 років Бердичівський район входить до складу Житомирської області.

Розвиток сільського господарства району досяг свого апогею в 70-ті роки. Саме в цей період посівна площа сільськогосподарських культур досягла 54,8 тис. га, урожайність зернових склала 24,4 ц/га, урожайність цукрового буряка становила 340 ц/га, хмелю – 12,4 ц/га.

Найкращими підприємствами в той час були хмелерадгосп “Райгородок”, колгосп імені Постишева с. Семенівка, “Гігант” с. Старий Солотвин, “Перемога” с. Слободище, “Маяк” с. В.П’ятигірка, “Комуніст” с. Швайківка.

За високі результати у праці було нагороджено 73 особи орденом Знак Пошани, 53 особи – орденом Трудової Слави ІІІ ступеня, Антоніну Миколаївну Рачкинду – орденом Трудової слави трьох ступенів, а Євгену Федоровичу Базилівському присвоєно звання Герой Соціалістичної Праці.

Бердичівський район 5 раз за досягнення найвищих результатів у Всесоюзному соцзмаганні нагороджувався перехідним Червоним Прапором ЦК КПРС, Ради Міністрів СРСР, ВЦРПС і ЦК ВЛКСМ, а також неодноразово отримував перехідний прапор від обкому партії, облвиконкому та обласної ради профспілок за нарощування виробництва сільськогосподарської продукції, а колгосп “Україна” с. Бистрик був занесений на Всесоюзну Дошку Пошани.

Зміцнювались господарства району, а разом з ними стало змінюватись соціально-культурне становище наших сіл. було побудовано нові шкільні приміщення в селах Красівка, Половецьке, Хажин, Райгородок, Рея, Мирославка, Скраглівка, Гардишівка, Скаківка, Озадівка, Гришківці.

На території майже всіх сільських рад стали до ладу дитячі садочки. Якісно змінили обличчя та оснащення медичні заклади району, а в селі Мирославка була побудована та введена в експлуатацію дільнична лікарня.

У 2008 році наші аграрії досягли чималих успіхів. Так валовий збір зернових досяг 80,7 тис. тонн при середній врожайності 34 ц/га, що є рекордом за всю історію району.

Район по росту поголів’я худоби та надоїв молока завжди був в перших рядах.
При сприянні держави поступово відроджується хмелярство. У 2008 році було зібрано 122,7 тонн сухого хмелю.

У 60-х роках був споруджений міжколгоспний комбікормовий завод.

У 1972 році було збудовано 4-х поверхове адмінприміщення райвиконкому.
В районі працює 90 закладів культури: 46 клубних закладів (25 будинків культури, 20 клубів та РБК), 43 бібліотеки та історичний музей с.Терехове.

Центральну районну лікарню Бердичівського району було засновано у квітні 1957 року. До листопада 1977 року були побудовані триповерховий лікувальний корпус, повністю забезпечений твердим і м’яким інвентарем, лікувальною та діагностичною апаратурою, побудована котельня для центрального опалення, типова пральня, авто гараж на 13 боксів з авто майстернею та побутовою кімнатою для водіїв, а також складські й господарські приміщення, тепломережі та мережі гарячого і холодного водопостачання.

У 1988 році було введено в експлуатацію новий корпус районної поліклініки на 600 відвідувань у зміну.

Невід’ємною частиною культурного та духовного розвитку наших земляків був і є спорт. Керівництво району завжди розуміло, що спорт – це в першу чергу здоров’я, загартування волі до перемоги, виховання впевненості у своїх силах, тому на Бердичівщині і дбали про формування та розвиток спортивної бази. Найбільшим ентузіастом цієї справи був С.Є. Гарячий, голова колгоспу імені Леніна. Він в своєму господарстві в селі Мирославка відкрив навіть власну спорт-школу, де діяли велосипедна секція (яка мала в розпорядження 150 велосипедів, легковий автомобіль для тренерів), а також секції боротьби, легкої атлетики і, звичайно, футболу. В 1980 році на території колгоспу в селі Скраглівка за ініціативи  С.Є. Гарячого споруджено стадіон.

Нині в селах району функціонує 15 футбольних полів, 16 спортивних залів, а в Гришковецькій гімназії збудовано майданчик зі штучним покриттям.
В с.Скраглівка діє дитячий оздоровчий табір “Березовий гай”.

Громада району робила й робить усе для того, щоб відродити, зберегти та примножити духовні й матеріальні багатства рідної землі, адже Бердичівщина славиться своїми безкрайніми ланами, родючими грунтами та працьовитими людьми.

Ми, Почесні громадяни району, багато років працювали на благо рідного Бердичівського краю, тому не можемо стояти осторонь питань, які стосуються цілісності Бердичівського району. Наш земляк Джозеф Конрад заповідав берегти рідний край, кажучи: “Такої землі, як наша, немає ніде у світі!”.

В цей час, коли гостро стоїть питання про перспективний план формування територій громад Житомирської області, з метою збереження цілісності нашого району, закликаємо всіх жителів створити одну територіальну громаду Бердичівського району.

З повагою, К.В. Мулярчук, В.З. Бабійчук, М.М. Коваль,
О.В. Дмитренко, В.Й. Барановський, В.Й. Жабко,
В.М. Пархомчук, М.С. Дупляк, В.П. Сухораба,
П.О. Орлюк, М.П. Пасічник.