Шановні мешканці міста і району!

Шановні мешканці міста і району!

227
0
ПОДІЛИТИСЬ
Прибуття 117-ї гвардійської стрілецької дивізії в Бердичів. Проходження військових підрозділів урочистим маршем по вулиці Карла Лібкнехта (нині вулиця Європейська).

У ці дні минає 70 років від тієї події, коли німецько-фашистські загарбники були вщент розгромлені і здались. Наша ненька – Україна 1226 днів і ночей горіла у вогні війни.

За дослідженням науковців, у 1941-1945 р.р. військовими стали понад 7 млн. громадян України, що становило майже 23% особового складу Збройних Сил СРСР, 3,8 млн. наших земляків полягли на полі бою, а кожен другий з тих, хто залишився живим, став інвалідом. А страждання і втрати серед мирного населення.

Сьогодні маємо низько вклонитися тим, хто зі зброєю в руках боронив і визволяв Україну та інші держави від німецько-фашистських загарбників – незалежно від того, чи він живе поруч з нами, чи десь в іншому місці. Сьогодні маємо сказати найкращі слова вдячності тим, хто своїми руками кував перемогу в тилу, створював і постачав фронтовикам зброю та інше спорядження, забезпечував продуктами харчування та зігрівав солдатські серця своєю вірною любов’ю, вкладеною в лист на фронт, у нескінченне чекання чоловіків і синів з пекла війни.

Маємо вклонитися низько-низько нинішнім бабусям, які в свої молоді літа стали солдатськими вдовами і були за матір, і за батька своїм діткам, зуміли їх виростити, вивчити, виховати порядними. Маємо гідно вшановувати багатомільйонну громаду “дітей війни”, які нині вже й самі стали бабусями й дідусями, але з пам’яті яких війна ніколи не вивітриться, не зітреться жодна деталь, адже пережите в дитинстві найдужче вражає, найбільш чітко тримається.

Сьогодні влада і суспільство складають екзамен перед цими людьми.

Якщо дорослі і діти щодень байдуже оминають занедбаний пам’ятник чи братську могилу визволителям (а на території України їх 28 тисяч), то це яскрава ознака критичної деградації і падіння моралі в усьому суспільстві.

Тож серед найважливіших критеріїв, за якими оцінюється вся влада і моральність суспільства, – рівень і якість реальної турботи про фронтовиків, про трудівників тилу, про “дітей війни”. Подбаймо про них!

Зі святом Великої Перемоги! Хай буде завжди мир!

Міська та районна ради ветеранів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ