Додому ІНФОРМАЦІЯ Шановні споживачі теплової енергії та послуг з централізованого опалення!

Шановні споживачі теплової енергії та послуг з централізованого опалення!

443
ПОДІЛИТИСЬ

Комунальне підприємство “Бердичівтеплоенерго” у відповідності до “Порядку доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін тарифів з обгрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад”, що затверджена наказом Мінрегіонбуду України №390 від 30.07.2012 р. повідомляє, що підприємство з лютого 2015 року долучилося до групи підприємств, яким на вимогу чинного законодавства та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – Комісія) було необхідно встановлення економічно обґрунтованих тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії та послуг з централізованого опалення.

Необхідність приведення тарифів до економічно обґрунтованого рівня продиктована тим, що до цього часу підприємство застосовувало тарифи, які були розраховані ще в 2007 році та підлягали багаторазовому коригуванню як Державною інспекцією контролю за цінами так і Комісією. Проте коригуванню підлягали в першу чергу енергоносії (природний газ, електроенергія) та зовсім не враховувались зміни у виробничій структурі підприємства, структурі споживачів, ставки податків, рівня мінімальної заробітної плати та цін на матеріали, ПММ та запасні частини.

Також, відповідно до норм чинного законодавства, необхідно було визначити структуру тарифів відповідно до видів діяльності: виробництва теплової енергії, постачання теплової енергії та транспортування теплової енергії.

Після тривалих консультацій та підготовчих робіт 28 грудня 2015 підприємство подало відповідну заяву з комплектом розрахунків та підтверджуючих матеріалів.

В нижче наведеній таблиці зазначені діючі тарифи на момент подачі заяви, розрахункові тарифи, які пропонувалося встановити та їх співвідношення:

Вид тарифу Діючий затверджений тариф Розрахунковий тариф Відхилення, +/-
Тариф на теплову енергію її виробництво, транспортування та постачання для потреб населення 672,62 грн. за 1 Гкал. з ПДВ 690,84 грн. за 1 Гкал. з ПДВ +2,71%
Тариф на теплову енергію її виробництво, транспортування та постачання для потреб бюджетних установ 1651,56 грн. за 1 Гкал. з ПДВ 1542,83 грн. за 1 Гкал. з ПДВ -6,58%
Тариф на теплову енергію її виробництво, транспортування та постачання для потреб інших споживачів (крім населення) 1651,56 грн. за 1 Гкал. з ПДВ 1542,83 грн. за 1 Гкал. з ПДВ -6,58%
Тариф на послугу з централізованого опалення для абонентів, що мешкають в будинках які обладнанні засобами обліку теплової енергії 686,12 грн. за 1 Гкал. з ПДВ 705,52 грн. за 1 Гкал. з ПДВ +2,82%
Тариф на послугу з централізованого опалення для абонентів, що мешкають в будинках які не обладнанні засобами обліку теплової енергії 17,66 грн. за 1 кв.м. з ПДВ 17,40 грн. за 1 кв.м. з ПДВ -1,47%

29 грудня 2015 року відбулося відкрите засідання Комісії, на якому відповідно до Закону України “Про державне регулювання у сфері комунальних послуг”, Указу Президента України від 10 вересня 2014 року № 715 “Про затвердження Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг”, та постанови Кабінету Міністрів України від 01 червня 2011 року № 869 “Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги” було прийнято постанову №3227. “Про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання для потреб бюджетних установ та інших споживачів (крім населення) КП “Бердичівтеплоенерго” (ознайомитися з нею можна за посиланням http://www.nerc.gov.ua/?id=18669 ). Відповідно до цієї постанови, для КП “Бердичівтеплоенерго” встановлено з 01.01.2016 р. тарифи на теплову енергію:

1) для потреб бюджетних установ:

тариф на теплову енергію – 1285,69 грн/Гкал (без ПДВ) за такими складовими:

тариф на виробництво теплової енергії – 1258,06 грн/Гкал (без ПДВ);

тариф на транспортування теплової енергії – 23,38 грн/Гкал (без ПДВ);

тариф на постачання теплової енергії – 4,25 грн/Гкал (без ПДВ);

2) для потреб інших споживачів (крім населення):

тариф на теплову енергію – 1285,69 грн/Гкал (без ПДВ) за такими складовими:

тариф на виробництво теплової енергії – 1258,06 грн/Гкал (без ПДВ);

тариф на транспортування теплової енергії – 23,38 грн/Гкал (без ПДВ);

тариф на постачання теплової енергії – 4,25 грн/Гкал (без ПДВ).

На цьому ж відкритому засіданні Комісії 29 грудня 2015 року було також схвалені постанови “Про встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання для потреб населення КП “Бердичівтеплоенерго”” та “Про внесення змін до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 31 березня 2015 року №1171”, якою встановлені тарифи на послуги з централізованого опалення для КП “Бердичівтеплоенерго”.

Відповідно до частини третьої статті 15 Закону України “Про доступ до публічної інформації” Комісія оприлюднила проекти цих постанов (ознайомитися з ними можна за посиланням http://www.nerc.gov.ua/?news=4908). Пропозиції і зауваження щодо тарифів на послуги з централізованого опалення для населення можна надсилати на адресу Комісії та на адресу підприємства (м. Бердичів, вул. Шевченка, 23) до 22 лютого 2016 року. Далі після проходження всіх визначених чинним законодавством процедур, положення цих постанов набудуть чинності, про що всіх споживачів КП “Бердичівтеплоенерго” буде окремо повідомлено.

Додатково звертаємо Вашу увагу, що нарахування плати за послуги з централізованого опалення відповідно до п. 21 “Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення” затверджених постановою КМУ від 21 липня 2005 р. N 630″ (далі – Правила), зі змінами, що фактично набули чинності з 19 грудня 2015 року з врахуванням фактичної температури повітря та кількості днів надання послуги, у зв’язку з організаційними аспектами, буде проводитись починаючи з нарахування плати за січень 2016 року.

Окремо наголошуємо, що перерахунки згідно Правил за період з 19 грудня 2015 по 31 грудня 2015 року будуть проведені і враховані при нарахуванні плати за січень 2016 року.

Адміністрація КП “Бердичівтеплоенерго”.