Додому НОВИНИ Влада і громада Швайківка: “Українське серце не вмирає, буде вічно битись на землі…”

Швайківка: “Українське серце не вмирає, буде вічно битись на землі…”

881
ПОДІЛИТИСЬ

“Хоч колосок, хоч зернинок жменьку
голодним спухлим діточкам знайти… –
Шептали губи змучені. – Швиденько…
Синочка й донечку устигнути спасти…”

Під таким гаслом відбувся районний національно-патріотичний захід, присвячений Дню Гідності та Свободи та Дню пам’яті жертв голодоморів. Захід провели у приміщенні Швайківської загальноосвітньої школи.

Пам’ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Там багато сторінок, вписаних кривавими і чорними кольорами. Кожен із нас переосмислює нашу історію, трагічні її сторінки, які примушують стискатись людські серця. Одна з найстрашніших таких сторінок – Голодомор, який призвів до небачених за масштабами безневинних людських жертв.

На фоні сумної мелодії звучать слова ведучих про події 1932-1933 років – найчорнішого часу історії України. На багатих чорноземах України вмирали люди, почався голод… Перед ним дверей не зачинити, не зупинити ні плачем дітей, ні тужінням матерів. Люди не плакали, вмирали мовчки, збирали колоски пшениці, залишені на полях.

Найбільш постраждали від голоду землі нинішніх Полтавської, Сумської, Харківської, Черкаської, Київської та Житомирської областей. Тяжко повертає нині собі народ України духовне здоров’я. Надто багато позаду могил. Надто великі втрати…
Сьогодні час очищення. І ми починаємо осмислювати самі себе: що з нами сталося? Сміливішає пам’ять, мужніє душа, розковується свідомість, звільнена від страху.
Керівниками району та села, учнями Швайківської школи покладаються вінки та квіти до пам’ятного знаку жертвам Голодоморів…

* * *

13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження й донесення до сучасного і майбутній поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року, у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини та громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору підписав указ про відзначення щорічно 21 листопада Дня Гідності та Свободи.

“Ми знаємо, що таке гідність, ми бачили її. Революція 2013-2014 років… – це протистояння між тими, хто має гідність, і тими, хто не тільки не має її, а й взагалі не розуміє, що це означає.

Тільки той, хто має гідність, може знайти в собі сили робити те, що вважає за потрібне, незважаючи на страх. Страх померти”.

Присутні встають. Лунає Гімн…

Виступаючі голова районної державної адміністрації Петро Яригін та Швайківський сільський голова Тарас Яригін зупинились на вікопомних подіях України та села. Закликали присутніх берегти пам’ять про тих, хто помер голодною смертю та віддали шану і повагу захисникам, учасникам і жертвам Майдану та нинішнім захисникам України.

А голова ГО “Самооборона міста Бердичева та Бердичівського району” Сергій Адам’як як безпосередній учасник підняв завісу пам’яті над тими днями, коли доля країни висіла на волосинці. Коли патріоти стояли на майдані Незалежності, відстоюючи європейський вибір. Коли волонтери везли вкрай необхідні вантажі на лінію зіткнення на Сході. Його слова й нині закликають до відстоювання власної гідності, гідності свого краю, гідності України.

Присутні на заході переглянули хвилюючі номери, підготовлені артистами районного Центру культури і дозвілля, працівниками культури сільського Будинку культури та учнями Швайківської школи.

Віталій Безпалько.

P.S.: А напередодні урочистостей мешканці села отримали гарний подарунок – відремонтоване асфальтове покриття центральних вулиць Швайківки та Слободищ загальною протяжністю біля семи кілометрів. За це вони щиро вдячні народному депутату України Олександру Ревезі, голові облдержадміністрації Ігорю Гундичу, голові райдержадміністрації Петру Яригіну та всім, хто сприяв цій справі.