Додому НОВИНИ Культура Шевченко і ми

Шевченко і ми

520
ПОДІЛИТИСЬ

Життя і творчість Тараса Григоровича Шевченка – приклад громадянської поведінки, гідний наслідування у будь-який період нашого життя. Саме за роки незалежності до нас повернувся справжній Шевченко.

Тож про це і не тільки йшлося на урочистому заході у вечірній загальноосвітній школі ІІ-ІІІ ст. (директор Дзівалтівський Ю.П.) при Райківській ВК №73 у четвер, 9 березня, присвяченому 203-ій річниці від дня народження великого Кобзаря.

Воістину, березень – місяць святий для України. Так, багато слів уже сказано, а ще більше буде сказано про видатного Українського поета Тараса Шевченка. Його життєвий подвиг, його світогляд і творчість досліджувало не одне покоління вчених і звичайних громадян, для яких поезія стала життєвою необхідністю.

Наш шлях до величі Шевченка лежить через усвідомлення своєї національної ідентичності, незалежно до соціального статусу, нашого світосприйняття, нашого минулого і сучасного, адже Тарас символізує душу Українського народу і його гідність. Глибоко національний, поет у всіх своїх творах ставив і загальнолюдські проблеми. Ось чому для України він став пророком, і ось чому стежка до нього ніколи не заросте. Сприяють же цьому наші письменники і шевченкознавці, які продовжують досліджувати багату творчість Тараса Шевченка.

…Ми вшановуємо пам’ять нашого генія Тараса Шевченка в назвах населених пунктів і вулиць, скверів та майданів, споруджуємо пам’ятники і славимо його… Це добре. Та все ж, найкращим пам’ятником великому поетові буде його невмируще Слово у наших відданих серцях і як заповіт слова: “Любіть Україну…”.

Василь ВАСИЛЕНКО