Додому НОВИНИ Влада і громада Школяри з Донеччини в гостях у артилеристів 26 бригади

Школяри з Донеччини в гостях у артилеристів 26 бригади

431
ПОДІЛИТИСЬ

У 2015 році доля познайомила гармашів 26 артилерійської бригади та учнів загальноосвітньої школи села Бахмутське Артемівського району Донецької області.

Артилеристи бригади та педагогічно-учнівський колектив навчального закладу підтримують постійні стосунки: спілкуються, вітають один одного зі святами, обмінюються подарунками, надають допомогу.

І вже другий рік поспіль завдяки артилеристам і волонтерам благодійного фонду допомоги військовим “Оберіг-26” школярі з Бахмутського приїхали відпочивати на Бердичівщину у табір “Відкрите серце”, що в селі Озадівка.

“Від передової ці люди – 15-20 кілометрів, у залежності від напрямку. Завдяки такій співпраці щоб вони бачили, що ми не байдужі до них, що тут нема фашистів. Діти – це майбутнє, з них зароджуватимуться патріоти, які розповідатимуть правду про Україну там”, – каже командир 26 бригади Андрій Маліновський.

“Хочеться комфорт цим дітям зробити, щоб вони побачили, що ми піклуємось за них. Вони мають бути впевненні, що Донеччина – це теж Україна”, – говорить голова БФ допомоги військовим “Оберіг-26” Ірина Піскун.

У таборі в Озадівці у дітей багато розваг. З персоналу 15 людей займаються виключно з дітьми. Харчування у закладі 5-разове. Приміщення для проживання гостей має всі зручності, гаряча і холодна вода – цілодобово.

Діти з Житомирщини, упевнений Петро Залізний, мають бачити: донецькі однолітки не відрізняються від них. А отже між ними зав’язується дружба, що так важливо у нинішній час. Вони розуміють, що незалежно від того, в якій місцевості хто мешкає, для нашої держави, всі ми є українцями.

“Усвідомлюючи, наскільки важко жити дітям там, ми робимо все, щоб хоч трошки взяти їх від війни і вони відчули, що таке – жити в мирі”, – каже чоловік.

Одним із пунктів культурної програми для дітей була екскурсія до військової частини своїх шефів. І не просто екскурсія, а можливість ознайомитися з побутом, військовою технікою, озброєнням бригади. Відвідали музей бойової слави, скуштували армійських страв. Змогли особисто поспілкуватись з командиром частини.

У цей день було багато добрих та гарних емоцій, як у дітей, так і у військовослужбовців, яких здружила війна.