Додому НОВИНИ Влада і громада Шлях до мудрості

Шлях до мудрості

109
ПОДІЛИТИСЬ

Із 1991 року першого жовтня світ відзначає День людей похилого віку. Це дуже символічно, адже похилий вік – це осінь життя.

Люди похилого віку, як осінні дерева, вкриті плодами. За їхніми плечами багаторічний досвід подолання негараздів та досягнення своєї мети. У народі кажуть: «Старого чоловіка для поради тримай».

На мою думку, люди із роками не старішають, а мудрішають. Я це точно знаю, бо маю батька, якому за 70. Проте в його очах завжди енергійний блиск, який видає молодість його душі. Він багато встигає, постійно прагне до нових звершень, має чимало планів.

Перебуваючи за кордоном, звернув увагу, що після 60 у людей життя тільки починається. Вони подорожують, спілкуються, створюють клуби за інтересами, навіть навчаються! Більшість же наших пенсіонерів бояться стати тягарем для власних дітей. Цей страх провокує виникнення багатьох хвороб. Мені б хотілося, щоб наші рідні люди похилого віку відчували себе в Бердичеві комфортно, були затребувані суспільством і насолоджувалися життям! Ця проблема вирішується. Якщо захотіти, то можна поєднати вікову мудрість і безпосередність дитинства. Таких прикладів поєднання є багато за кордоном і їх успішно можна впроваджувати в нашому Бердичеві.

Бажаю усім людям похилого віку міцного здоров’я, сили духу і молодості в душі! Ви приклад для наслідування!

Початок жовтня знаменується ще однією важливою подією: традиційно в першу неділю святкують своє професійне свято вчителі. Вони передають не тільки знання, а й виховують молоде покоління, формуючи майбутнє нації. Це нелегка праця, адже не всі прагнуть отримати знання, саме тому потрібне виняткове вміння власним прикладом запалити вогонь саморозвитку в душі кожного учня. Я добре пам’ятаю і свою першу вчительку, і талановитих педагогів бердичівських шкіл, які виплекали в мені впевненість у собі, вміння досягати поставленої мети, цінувати людей, які поруч. Приклад постійної перевірки зошитів і написання конспектів виховали в мені працелюбність та ретельність у підході до будь-якої справи.

Низько кланяюся кожному педагогу-наставнику, який засіяв у наші душі зерна розважливості, цілеспрямованості, ґрунтовних знань. Ми шануємо і поважаємо вашу нелегку, але таку потрібну працю. Жорсткий карантин довів надзвичайну важливість безпосереднього спілкування вчителів із учнями, а батьки відчули на власному досвіді увесь титанізм вчительської праці.

Дякую вам за терпіння, витримку, працелюбність, професіоналізм! Бажаю вам сил та натхнення і далі працювати в найкращих умовах, якнайбільше пошани до вашої праці і усвідомлення її важливості і людьми, і державою!

Богдан КОЛЯДА.